Odwiedź nasz profil na FacebookOdwiedź nasz profil na Instagram

Zamykanie naczynek

Zamykanie naczynek Warszawa Żoliborz

Rozważasz zamykanie naczynek, które znajdują się na Twoim ciele? Dowiedz się na czym polega zabieg, jakie są wskazania oraz przeciwwskazania.

Kiedy warto wykonać zabieg zamykania naczynek?

Rozszerzone naczynka mogą stanowić istotny problem estetyczny. Niezależnie od tego, czy występują na twarzy, czy na nogach, mogą być niechciane. Wiele osób zmagających się z rozszerzonymi naczynkami stara się ukryć problem, maskując go makijażem i zakrywając fragmenty ciała nimi dotknięte. Warto jednak wiedzieć, że są sposoby na przynajmniej częściową eliminację tego problemu. 

Laserowe zamykanie naczynek pozwala skutecznie pozbyć się rozszerzonych naczynek, które prześwitują przez skórę. Jeśli więc przeszkadzają Ci Twoje powiększone naczynka, ten zabieg jest jedną z możliwości.

zamykanie naczynek

Zamykanie naczynek - na czym polega?

Zamykanie naczynek to zabieg z użyciem lasera, który polega na skierowaniu wiązki laserowej prosto w rozszerzone naczynko. Pod wpływem energii cieplnej struktury naczynka ulegają przegrzaniu. Hemoglobina zawarta we krwi pochłania energię lasera, dzięki czemu następuje koagulacja krwi. W efekcie powiększone naczynka ulegają degradacji, a następnie są usuwane z organizmu w naturalnych procesach. 

Zabieg przeprowadzony przez specjalistę, po odpowiedniej kwalifikacji pacjenta, jest bezpieczną procedurą. W Dr Skin Care wykorzystujemy w tym celu nowoczesny sprzęt, opatrzony odpowiednimi certyfikatami. Staramy się, aby zabieg przebiegał w możliwie najbardziej komfortowy i bezpieczny dla pacjenta sposób.

Wskazania do zamykania naczynek

Możesz zgłosić się na zabieg zamykania naczynek laserem, jeśli obserwujesz u siebie:

 • rozszerzone naczynka, 
 • długotrwały rumień, 
 • trądzik różowaty. 

Warto wiedzieć, że utrwalone zmiany naczyniowe nie znikają samoistnie. Nie ma też możliwości usunięcia ich domowymi sposobami.

Jakie są efekty zabiegu zamykania naczynek?

Wskutek podgrzewania struktury naczynka ulega ono zniszczeniu, a potem jest rozkładane przez organizm. Odpowiednio dobrane parametry lasera pozwalają na precyzyjne dotarcie

do „pajączków”, dzięki czemu efektem jest wyeliminowanie rozszerzonych naczynek. Skóra więc jest mniej zaczerwieniona i zyskuje bardziej jednolity koloryt. 

Trudno jest jednak określić, jaka liczba zabiegów przyniesie oczekiwane rezultaty, bowiem jest to kwestia bardzo indywidualna. W zależności od ilości zmian oraz ich nasilenia lekarz prowadzący dobiera odpowiedni plan kuracji. Podczas konsultacji ze specjalistą zostaną omówione dokładnie możliwe do osiągnięcia efekty i sugerowana liczba zabiegów.

Jak przygotować się do zabiegu zamykania naczynek

Przed zabiegiem laserowego zamykania naczynek przygotuj odpowiednio swoją skórę. Na miesiąc przed planowaną wizytą unikaj: 

 • opalania się na słońcu, 
 • korzystania z solarium, 
 • stosowania preparatów z witaminą A i jej pochodnymi, 
 • stosowania kwasów na skórę, 
 • używania kosmetyków z witaminą C, 
 • korzystania z mocnych peelingów. 

Ważne jest za to intensywne nawilżanie skóry i utrzymywanie jej w dobrej kondycji. Jeśli wychodzisz na słońce, stosuj filtry ochronne, najlepiej SPF 50+. 

Na 7 dni przed zabiegiem zrezygnuj ze stosowania preparatów o działaniu fotouczulającym. Chodzi przede wszystkim o zioła, takie jak rumianek, dziurawiec, nagietek, arnika, bratek, czy wrotycz. Fototoksyczne działanie mają też niektóre leki, np. przeciwtrądzikowe, antyhistaminowe, czy przeciwdepresyjne. Podczas konsultacji poprzedzającej zabieg należy więc poinformować specjalistę o wszelkich aktualnie zażywanych środkach.

Zamykanie naczynek - przebieg zabiegu

W zabiegu zamykania naczynek stosujemy precyzyjny laser, który skutecznie trafia w problematyczne zmiany. Przed rozpoczęciem naświetlania skóry, otrzymasz okulary ochronne, które zabezpieczą Twoje oczy przed działaniem lasera. Specjalista dobierze też stosowne parametry urządzenia, dostosowane do obecnych na skórze zmian. 

W trakcie zabiegu nie stosujemy znieczulenia, gdyż może ono utrudnić działanie lasera. Metoda ta nie jest jednak bardzo bolesna, chociaż warto przygotować się na pewien dyskomfort. Pacjenci często opisują wrażenia towarzyszące zabiegowi jako pieczenie, czy szczypanie, wynikające z intensywnego podgrzewania tkanek punktowo. Nowoczesne lasery jednak mają wbudowany system chłodzący, który skutecznie łagodzi te odczucia. 

Działając wiązką laserową na rozrzedzone naczynko, doprowadzamy do koagulacji krwi w jego wnętrzu. To sprawia, że ścianki naczynka się obkurczają i całe naczynko po jakimś czasie ulega wchłonięciu. Proces ten trwa przez kilka tygodni po zabiegu - po tym czasie zmiany poddane działaniu lasera powinny zniknąć. W niektórych przypadkach jednak konieczne jest wykonanie kolejnego zabiegu, aby doprowadzić do pełnego usunięcia naczynka.

Zamykanie naczynek - zalecenia po terapii

Zamykanie naczynek za pomocą lasera należy do zabiegów mało inwazyjnych, a więc nie jest wymagany okres rekonwalescencji. Należy jednak stosować się do kilku zasad, aby nie powstały przebarwienia lub inne powikłania po terapii. 

Najważniejsze zalecenia na ok. po zabiegu zamykania naczynek to: 

 • stosowanie ochrony przed promieniowaniem UV (kremy z filtrem, unikanie słońca przez ok. miesiąc po zabiegu), 
 • unikanie gorących kąpieli i sauny (przez 7 dni po zabiegu), 
 • rezygnacja z intensywnych treningów (przez 7 dni po zabiegu). 

Bezpośrednio po zabiegu Twoja skóra może być zaczerwieniona i podrażniona. Pozwól jej na regenerację, unikając stosowania intensywnie działających substancji. Przez pierwszą dobę nie nakładaj też makijażu. Stosuj preparat regenerujący, który zaleci Ci specjalista wykonujący zabieg.

Przeciwwskazania do zamykania naczynek

Zabiegu zamykania naczynek nie będziemy mogli wykonać, jeśli występują u Ciebie następujące przeciwwskazania: 

 • ciąża i karmienie piersią, 
 • dermatozy (np. łuszczyca, bielactwo, atopowe zapalenie skóry), 
 • stany zapalne skóry, 
 • choroby nowotworowe, 
 • tendencje do bliznowacenia, 
 • infekcje. 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym zabiegu, najlepiej zgłoś się do nas! W klinice Dr Skin Care udzielimy Ci wszelkich niezbędnych informacji, potrzebnych w podjęciu decyzji o tym, czy chcesz zastosować tę terapię.

Umów się na konsultację

DR SKIN CARE

Klinika medycyny estetycznej w Warszawie.
ZADZWOŃ
CENNIKPORADYKONTAKT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram