Odwiedź nasz profil na FacebookOdwiedź nasz profil na Instagram

Zabiegi autologiczne

Zabiegi autologiczne Warszawa Żoliborz

Zastanawiasz się, czy istnieje naturalny sposób na odmłodzenie skóry? Odpowiedź brzmi: tak! Jego źródłem jest Twoja własna krew. Dzięki specjalnemu przygotowaniu staje się ona doskonałym preparatem odmładzającym. Zabiegi autologiczne pozwalają na wygładzenie, ujędrnienie i rozjaśnienie Twojej skóry. Są one fantastycznym remedium na odnowę, redukcję blizn i przebarwień.

Już teraz umów się na zabieg w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej Dr Skin Care!

Jakie są efekty zabiegów autologicznych?

Rezultaty, jakich możesz oczekiwać to przede wszystkim:

 • redukcja zmarszczek,
 • zmniejszenie widoczności blizn,
 • regeneracja skóry,
 • zwiększenie jędrności i elastyczności cery,
 • rozjaśnienie przebarwień,
 • ujednolicenie kolorytu,
 • młodsza i zdrowa cera,
 • wygładzenie i nawilżenie skóry,
 • wzmocnienie włosów,
 • powstrzymanie wypadania włosów,
 • zahamowanie mechanizmów starzeniowych.

Autologia Warszawa - wskazania

Skorzystaj z zabiegów autologicznych, jeśli masz następujące problemy skórne:

 • zmarszczki,
 • blizny, 
 • rozstępy,
 • pozbawiona jędrności skóra,
 • zmiany pigmentacyjne,
 • niejednolity kolor skóry,
 • nadmierne wypadanie włosów,
 • skóra sucha i ziemista,
 • dolina łez.

Zabiegi autologiczne - na czym polegają?

Pojęcie zabiegów autologicznych odnosi się do pochodzenia preparatów wykorzystywanych w tych terapiach. Są one  pozyskiwane z organizmu pacjenta lub pacjentki. Dzięki temu znacząco ogranicza się ryzyko wystąpienia powikłań pozabiegowych. Zabiegi autologiczne nie powodują alergii czy nietolerancji, co czyni je bardzo bezpiecznymi procedurami.  

Zabiegi autologiczne w Dr Skin Care odbywają się z użyciem preparatów na bazie krwi pobranej od pacjenta lub pacjentki. Mechanizm ich działania polega przede wszystkim na uwalnianiu czynników wzrostu z wysoko stężonych płytek krwi. Są to białka, które uczestniczą w procesach regeneracyjnych tkanek. Dzięki nim rozpoczyna się namnażanie komórek, produkcja nowego kolagenu i elastyny. W skórze głowy zaś następuje pobudzenie cebulek włosowych i wytwarzanie nowych włosów.

Wypełniacze autologiczne - jak działają?

Wypełniaczami autologicznymi określa się substancje krwiopochodne, które mają na celu przede wszystkim pobudzenie naturalnej regeneracji skóry. Należą do nich osocze lub fibryna bogatopłytkowa, które powstają poprzez odwirowanie pobranej wcześniej krwi. Fibryna bogatopłytkowa ma gęstszą strukturę i dobrze nadaje się do wygładzania zmarszczek, czy likwidacji doliny łez. Osocze z kolei jest płynnym preparatem, który może zostać podany w dowolne miejsca na twarzy lub skórze głowy.

Substancje te nazywane są często wypełniaczami autologicznymi, ponieważ naturalnie wygładzają zmarszczki i niwelują ubytki. Warto jednak zaznaczyć, że nie mają one takich właściwości fizycznych jak klasyczne wypełniacze. Nie utrzymują się długo pod skórą, gdyż ich celem nie jest po prostu uzupełnienie objętości, tylko kompleksowe przebudowanie skóry. Najważniejszą zaletą preparatów autologicznych jest to, że uruchamiają one fizjologiczne mechanizmy przeciwstarzeniowe. To właśnie sprawia, że cera staje się gładsza i bardziej jędrna.

Kiedy podajemy wypełniacze autologiczne w miejsce, gdzie występują ubytki tkankowe rozpoczyna się uwalnianie czynników wzrostu. Fibroblasty dzięki temu dostają intensywny bodziec do produkcji białek podporowych. Tworzą się zatem nowe włókna kolagenowe i elastynowe. W efekcie działania tkanki zostają przebudowane, a zmarszczki ulegają redukcji lub znikają całkowicie.

zabiegi autologiczne

Zabiegi autologiczne Warszawa - przygotowanie

Terapia wykorzystująca preparaty autologiczne zawsze poprzedzona jest konsultacja pacjenta lub pacjentki. Specjalista ocenia, czy dana osoba kwalifikuje się do zabiegu i opracowuje plan działania. Podczas pierwszej wizyty warto opowiedzieć o swoich oczekiwaniach, a także udzielić informacji o istniejących chorobach i przyjmowanych lekach. 

Przed zabiegiem nie jest wskazane przyjmowanie środków obniżających krzepliwość krwi. Dotyczy to przede wszystkim leków przeciwzapalnych (zwłaszcza zawierających kwas acetylosalicylowy) i alkoholu. Skóra powinna być nieuszkodzona i niepodrażniona, więc lepiej unikać opalania, czy stosowania silnie działających kosmetyków. Dobrze jest spożywać dużą ilość wody, co zapewni odpowiednie nawilżenie tkanek. 

Autologia Warszawa - przebieg terapii

Kuracja preparatami autologicznymi zwykle obejmuje serię zabiegów. Za każdym razem pobierana jest krew od osoby, która zgłasza się na zabieg. Krew pozyskujemy najczęściej ze zgięcia łokciowego. Potem zostaje ona wprowadzona do odpowiedniego sterylnego urządzenia i rozpoczyna się proces odwirowania. W zależności od tego, co chcemy uzyskać (osocze lub fibrynę) proces ten przebiega nieco inaczej.

Uzyskany preparat autologiczny następnie podajemy w odpowiednie miejsca pod skórę. Możemy zaaplikować materiał np. bezpośrednio w zmarszczki, aby je wygładzić. Możliwe jest wykorzystanie typowej techniki mezoterapii. W takim przypadku wykonuje się równomiernie rozmieszczone nakłucia na całej powierzchni twarzy. Zabiegi autologiczne można stosować również na owłosionej skórze głowy w celu pobudzenia wzrostu włosów i zahamowania łysienia.

Wypełniacze autologiczne - przeciwwskazania

Mimo że zabiegi autologiczne należą do bardzo bezpiecznych terapii, istnieją pewne przeciwwskazania do ich przeprowadzenia. Z zabiegów tych nie mogą skorzystać m.in.:

 • kobiety w ciąży i karmiące piersią,
 • osoby o obniżonej krzepliwości krwi,
 • osoby chore na nowotwory,
 • pacjenci z infekcjami lub stanami zapalnymi,
 • osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne.

Wybierz Dr Skin Care!

Jeśli zastanawiasz się nad skorzystaniem z zabiegów autologicznych, przyjdź do naszej kliniki! W Dr Skin Care czekają na Ciebie wykwalifikowani specjaliści medycyny estetycznej, gotowi pomóc Ci w rozwiązaniu Twoich problemów. W zależności od tego, jakie cele chcesz osiągnąć, pomożemy Ci wybrać najlepszą metodę terapii. Zadbamy o Twoje zadowolenie z zabiegów, komfort oraz bezpieczeństwo.

Umów się na konsultację

DR SKIN CARE

Klinika medycyny estetycznej w Warszawie.
ZADZWOŃ
CENNIKPORADYKONTAKT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram