Odwiedź nasz profil na FacebookOdwiedź nasz profil na Instagram

Usuwanie linii marionetki

Usuwanie linii marionetki Warszawa Żoliborz

Pionowe linie w okolicach kącików ust nadają Twojej twarzy smutny, posępny wyraz? Możesz pozbyć się ich za pomocą toksyny botulinowej! Zabieg jest szybki i mało odczuwalny, a efekty z pewnością Cię zachwycą.

Usuwanie linii marionetki - dlaczego warto?

  • zmniejszysz napięcie mięśni w okolicy ust,
  • skóra szybko zostanie wygładzona,
  • twarz nabierze młodszego wyglądu.

Dowiedz się więcej na temat tego zabiegu albo już teraz umów się na wizytę w Dr Skin Care!

Wskazania do usuwania zmarszczek marionetki

Zabieg możemy wykonać u wszystkich osób, które chcą wygładzić sobie skórę w okolicach ust i nie mają przeciwwskazań do terapii. Wskazania do usuwania linii marionetki to przede wszystkim obecność pionowych kresek, które zlokalizowane są przy kącikach ust. Linie te przebiegają z góry na dół, a stąd wynika efekt znacznego postarzenia twarzy i przygnębionego wyrazu. Jeśli chcesz zlikwidować linie marionetki i zapobiegać ich pogłębianiu się, zgłoś się do nas!

Zadzwoń i zapisz się na zabieg już dziś lub zapytaj o szczegóły, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usuwania linii marionetki oraz innych terapii z wykorzystaniem toksyny botulinowej!

Usuwanie linii marionetki - na czym polega?

Zabieg na linie marionetki, który Ci proponujemy to prosta i skuteczna metoda walki ze zmarszczkami. Pod skórę podajemy niewielką ilość toksyny botulinowej, która rozluźnia mięśnie wokół ust. Mimika twarzy zostaje więc nieco ograniczona, jednak naturalny wygląd pozostaje zachowany. Nie musisz obawiać się więc całkowitego „zamrożenia” twarzy, a jedynie osłabienie aktywności mięśni. Wskutek podania botoksu mięśnie ograniczają swoją kurczliwość. Skóra, która jest do nich przyczepiona nie ulega więc wtedy ciągłym zagnieceniom. Dzięki temu zapobiegamy powstawaniu zmarszczek, ale też niwelujemy te już istniejące. Linie bowiem pogłębiają się, gdy mięśnie stale się kurczą. Kiedy twarz zostanie rozluźniona, skóra będzie mogła zregenerować się i wygładzić.

Jak przygotować się do zabiegu na linie marionetki?

Przed usuwaniem linii marionetki nie powinnaś pić alkoholu, ani zażywać leków, które mogą rozrzedzać krew. W szczególności dotyczy to środków zawierających kwas acetylosalicylowy, czyli np. aspiryny. Na zabieg nie należy też zgłaszać się w przypadku choroby, czy przyjmowania antybiotyków. W takiej sytuacji wizytę najlepiej przełożyć na inny termin. Skóra twarzy przed zabiegiem powinna być oczyszczona, nie nakładaj więc na nią makijażu.

Przebieg zabiegu

Pierwsza wizyta w klinice zawsze wiąże się z konsultacją, podczas której możesz opowiedzieć nam, czego oczekujesz. Sprawdzimy też, czy kurację można w Twoim przypadku bezpiecznie przeprowadzić. Podczas zabiegu dokładnie odmierzymy potrzebną dawkę toksyny botulinowej i wstrzykniemy ją w okolice kącików ust.

Procedura trwa zaledwie kilka minut i jest praktycznie bezbolesna. Bardzo dokładne i umiejętne wkłucie pozwala na zredukowanie dyskomfortu do minimum. Jednak na Twoje życzenie możemy też zastosować krem znieczulający skórę przed zabiegiem. Wszystko przebiega w pełni sterylnych warunkach, a do zabiegu używamy tylko certyfikowanych i sprawdzonych preparatów.

Przeciwwskazania do usuwania linii marionetki

Usuwanie linii marionetki toksyną botulinową nie jest możliwe, jeśli:

  • cierpisz na chorobę neurologiczną,
  • jesteś w ciąży lub karmisz piersią,
  • przyjmujesz leki z grupy aminoglikozydów,
  • masz infekcję lub stan zapalny skóry,
  • zmagasz się z chorobą nowotworową,
  • masz zaburzenia krzepliwości krwi.

Pamiętaj, że jeśli nawet nie zakwalifikujesz się na ten zabieg, postaramy się znaleźć inną, skuteczną terapię dla Ciebie! Nie wahaj się więc, aby odwiedzić naszą klinikę i skonsultować się z nami.

Efekty usuwania linii marionetki

Zabieg wygładzenia linii marionetki daje spektakularne efekty, ale dopiero po kilku dniach. Różnicę możesz zauważyć już po 3-4 dniach, ale na pełne rezultaty należy poczekać do 2 tygodni. Dobra wiadomość natomiast jest taka, że toksyna botulinowa działa nawet do 6 miesięcy! Przez cały ten czas więc aktywność mięśni będzie ograniczona, co zapobiegnie tworzeniu się zmarszczek. 

Skóra w czasie działania botoksu wygładzi się, a tymczasowe rozluźnienie mięśni będzie sprzyjało zachowaniu skóry dłużej w dobrej kondycji. Ponowny zabieg można wykonać po kilku miesiącach. Warto też wiedzieć, że z każdym kolejną sesją efekty będą trwalsze, co jest niewątpliwą zaletą toksyny botulinowej!

Umów się na konsultację

DR SKIN CARE

Klinika medycyny estetycznej w Warszawie.
ZADZWOŃ
CENNIKPORADYKONTAKT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram