Odwiedź nasz profil na FacebookOdwiedź nasz profil na Instagram

Usuwanie zmarszczek

Botox Warszawa - usuwanie zmarszczek botoxem

Chcesz odmłodzić swój wygląd i zredukować zmarszczki? Najszybszym sposobem jest wykorzystanie botoxu. W Dr Skin Care wykonujemy ten zabieg według ściśle określonych procedur bezpieczeństwa. Masz pewność, że zastosujemy odpowiednią ilość preparatu i podamy go precyzyjnie w miejsca, które tego wymagają. W Dr Skin Care botox jest stosowany również m.in. w celu unoszenia koniuszka nosa, usuwania linii marionteki, redukcji zmarszczek palacza, czy zmarszczek nosa.Oprócz usuwania zmarszczek w naszej klinice botox stosujemy też w leczeniu nadpotliwości pach, dłoni i stóp. Korzystamy z toksyny botulinowej także w przypadku bruksizmu i uśmiechu dziąsłowego. Botox podawany przez specjalistę, w odpowiednich dawkach jest bezpiecznym preparatem, o udowodnionej skuteczności działania.

Usuwanie zmarszczek

Zadzwoń i zapisz się na zabieg już dziś lub zapytaj o szczegóły, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usuwania zmarszczek botoxem oraz innych terapii z wykorzystaniem tej substancji!

Efekty zabiegu usuwania zmarszczek botoxem

Najważniejsze rezultaty, jakich możesz oczekiwać po zabiegu botoxem to:

 • wygładzenie skóry,
 • likwidacja zmarszczek,
 • rozluźnienie mięśni wywołujących zmarszczki mimiczne,
 • młodszy wygląd twarzy,
 • zapobieganie tworzeniu się zmarszczek,
 • spowolnienie procesów starzenia się skóry,
 • bardziej promienny, zrelaksowany wyraz twarzy,
 • naturalny wygląd (ekspresja mięśni nie jest całkowicie zahamowana).

Czym jest botox?

Toksyna botulinowa, czyli botox to substancja produkowana przez bakterie Clostridium Botulinum. Botox jest naturalną neurotoksyną, która blokuje skurcze mięśni. Dzięki tym właściwościom jest szeroko wykorzystywana w medycynie.

Jak działa botox na zmarszczki?

Mięśnie twarzy odpowiedzialne są za mimikę - dzięki nim możemy wyrażać całe spektrum uczuć i emocji. Niekiedy jednak ekspresja ta jest zbyt intensywna, co w połączeniu z utratą jędrności skóry powoduje tworzenie się zmarszczek. Częste kurczenie się i rozkurczanie mięśni wpływa bowiem na rozciąganie skóry. Kiedy cera jest młoda, łatwo wraca do swojego pierwotnego stanu. Nieco inaczej jednak wygląda sytuacja wraz z postępującym procesem starzenia. W miarę upływu czasu, skóra stopniowo traci ważne substancje, takie jak kolagen i elastyna. To sprawia, że zmniejsza się jej elastyczność i coraz trudniej jest jej powrócić do stanu wyjściowego po rozciągnięciu.

Toksyna botulinowa hamuje aktywność mięśni, dzięki czemu zapobiega tworzeniu się zmarszczek. Zabieg ten pozwala również na redukcję zmarszczek już istniejących, ponieważ dzięki rozluźnieniu mięśni skóra zyskuje czas, aby się zregenerować. Mechanizm działania toksyny botulinowej polega na blokowaniu przekazywania impulsów między zakończeniami nerwowymi a mięśniami. Jest to możliwe dzięki zahamowaniu produkcji neuroprzekaźnika, zwanego acetylocholiną. 

Na czym polega usuwanie zmarszczek toksyną botulinową?

Jeśli zdecydujesz się na usuwanie zmarszczek toksyną botulinową, podamy ten preparat w ustalone wcześniej okolice. Często stosuje się botox na czoło, tzw. „lwią zmarszczkę”, czy „kurze łapki”. Możliwe jest także usunięcie zmarszczek zlokalizowanych w okolicach ust, czy nosa. 

Cała procedura jest dość szybka i w większości przypadków bezbolesna. Iniekcji dokonujemy za pomocą bardzo cienkiej igły, zwykle więc znieczulenie nie jest potrzebne. Jednak jeśli masz wrażliwą skórę i chcesz zminimalizować nieprzyjemne odczucia, możemy zastosować krem znieczulający. Wszystkie szczegóły dotyczące przebiegu procedury ustalisz z nami przed wykonaniem zabiegu.

W zależności od liczby miejsc, w które wstrzykiwana jest toksyna botulinowa, zabieg może trwać od ok. 10 do 30 minut. Kuracja ta jest bezpieczna i bardzo rzadko wywołuje niepożądane reakcje uboczne. Igły, których używamy do aplikacji preparatu są sterylne, a cała procedura odbywa się w aseptycznych warunkach. Toksyna botulinowa jest ponadto bardzo dobrze przebadaną substancją, stosowaną od lat z powodzeniem w medycynie estetycznej.  

Usuwanie zmarszczek botoxem - wskazania

Zabieg usuwania zmarszczek jest dobrym wyborem dla Ciebie, jeśli obserwujesz oznaki starzenia się skóry lub chcesz im zapobiegać. Główne wskazania do zastosowania toksyny botulinowej to:

 • poziome zmarszczki na czole,
 • zmarszczki między brwiami, 
 • tzw. „kurze łapki” wokół oczu,
 • zmarszczki w okolicach ust,
 • zmarszczki w rejonie nosa.

Toksyna botulinowa na zmarszczki to terapia przeznaczona nie tylko dla osób dojrzałych. Dobrze jest z niej skorzystać również w nieco młodszym wieku, ponieważ takie działanie opóźni powstawanie zmarszczek. Jeśli więc Twoje zmarszczki nie są jeszcze mocno widoczne, możesz także zgłosić się na zabieg, aby spowolnić procesy starzenia.  

Jeśli nie masz pewności, czy ten zabieg jest dla Ciebie, najlepiej zgłoś się do nas! W Dr Skin Care przyjrzymy się dokładnie kondycji Twojej skóry i wspólnie ustalimy plan działania, w zależności od Twoich potrzeb oraz oczekiwań. 

Jak przygotować się do usuwania zmarszczek botoxem?

Zabieg usuwania zmarszczek toksyną botulinową w Warszawie nie wymaga od Ciebie szczególnych przygotowań. Warto jednak kilka wcześniej powstrzymać się od zażywania leków rozrzedzających krew, które mogłyby przyczynić się do nadmiernego krwawienia podczas iniekcji. Należą do nich m.in. aspiryna, ibuprofen, Acard, czy Polocard. Nie należy także spożywać alkoholu, ponieważ może on wpływać niekorzystnie na regenerację organizmu. Na zabieg najlepiej przyjść z oczyszczoną cerą, bez makijażu.

Kiedy zjawisz się w naszym gabinecie, przeprowadzimy z Tobą też dokładny wywiad, aby upewnić się, czy można bezpiecznie wykonać zabieg. Celem jest przede wszystkim wykluczenie przeciwwskazań i uzyskanie danych o Twoim zdrowiu, które mogłyby wpłynąć na terapię. Poinformuj więc lekarza prowadzącego kurację o istniejących chorobach i zażywanych przez Ciebie lekach, czy suplementach diety. 

Toksyna botulinowa na zmarszczki - jak dbać o skórę po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu nie należy dotykać obszaru, w który wstrzyknięty został botoks. Przez kilka dni po kuracji zrezygnuj z intensywnego wysiłku fizycznego. W tym czasie nie powinno się też podróżować samolotem. Jeśli chcesz, aby efekty toksyny botulinowej utrzymywały się długo, powstrzymaj się przed opalaniem skóry. Najlepiej przed każdym wyjściem na słońce posmarować twarz kremem z filtrem. O wszystkich zaleceniach poinformujemy Cię także podczas wizyty w Dr Skin Care.

Przeciwwskazania do użycia toksyny botulinowej

Niestety, w niektórych przypadkach wykonanie zabiegu z użyciem toksyny botulinowej może okazać się niemożliwe. Do najważniejszych przeciwwskazań należą:

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • alergia na toksynę botulinową,
 • stałe przyjmowanie leków rozrzedzających krew,
 • stany zapalne skóry w miejscu wykonywania zabiegu,
 • infekcje bakteryjne czy wirusowe,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby autoimmunologiczne.

Toksyna botulinowa w Warszawie? Wybierz Dr Skin Care!

Dlaczego warto wykonać zabieg toksyną botulinową na zmarszczki w warszawskim gabinecie Dr Skin Care? W naszej placówce pracują profesjonaliści - specjaliści z zakresu medycyny estetycznej z odpowiednim doświadczeniem i przeszkoleniem. Mamy na swoim koncie ponad 2000 zabiegów! Regularnie wykonujemy zabieg toksyną botulinową na czoło, kurze łapki i inne zmarszczki.

Cały czas szkolimy się i rozwijamy nasze umiejętności. Możesz mieć pewność, że zabieg będzie przeprowadzony w pełni bezpiecznych warunkach. Po wyjściu z gabinetu możesz także liczyć na fachowe wsparcie - w razie jakichkolwiek wątpliwości wystarczy, że skontaktujesz się z nami. 

W Dr Skin Care możesz liczyć nie tylko na profesjonalną opiekę medyczną, ale też wspaniałą atmosferę. Zawsze staramy się, żeby zabieg przebiegł w pełni komfortowych warunkach dla pacjentki lub pacjenta. Przyjdź do nas i przekonaj się, że warto - jesteśmy przekonani, że efekty pozytywnie Cię zaskoczą!

FAQ - najczęstsze pytania

Botox na zmarszczki - kiedy pojawią się efekty?

Efekty zabiegu można zaobserwować w ciągu kilku dni. Zmarszczki zwykle zanikają mniej więcej po tygodniu od kuracji. Czas ten może jednak nieco różnić się w zależności od indywidualnych uwarunkowań (np. siły mięśni).

Jak długo działa toksyna botulinowa?

Toksyna botulinowa działa zwykle do 6 miesięcy od zabiegu. Jeśli chcesz, aby efekty utrzymywały się także po tym czasie, kurację należy powtarzać regularnie. 

Jak często można stosować botox?

Wraz z każdym kolejnym zastosowaniem botoxu na zmarszczki, efekty jego działania utrzymują się dłużej. W celu zachowania rezultatów zabiegu na początku można wykonywać go co 4-6 miesięcy, a potem coraz rzadziej.

Umów się na konsultację

DR SKIN CARE

Klinika medycyny estetycznej w Warszawie.
ZADZWOŃ
CENNIKPORADYKONTAKT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram