Odwiedź nasz profil na FacebookOdwiedź nasz profil na Instagram

Profhilo

Profhilo Warszawa - ujędrnienie skóry

Zabieg Profhilo to nowoczesna metoda ujędrnienia i odmłodzenia skóry, o długotrwałym działaniu. Dzięki niemu zapomnisz o zmarszczkach i opadających policzkach, a zamiast tego będziesz długo cieszyć się gładką skórą! W zabiegu tym wykorzystujemy preparat, który jest stymulatorem tkankowym, a więc pobudza skórę do regeneracji. Sprawdź, jakie są efekty zabiegu, jak wygląda cała procedura i o czym warto wiedzieć przed zgłoszeniem się na wizytę.

Stymulator tkankowy Profhilo - co to jest?

Profhilo jest innowacyjnym preparatem z grupy stymulatorów tkankowych, opartym na kwasie hialuronowym. Stymulatory tkankowe mają za zadanie nie tylko wypełnienie zmarszczek, ale przede wszystkim intensywne pobudzenie skóry do odnowy. Co to dokładnie oznacza? Po zastosowaniu takiego stymulatora w Twojej cerze zaczną zachodzić procesy odbudowy komórkowej i nastąpi wzrost produkcji kolagenu. Dzięki temu skóra stanie się jędrna, sprężysta i odpowiednio zagęszczona. 

Profhilo wyróżnia się niezwykle wysokim stężeniem kwasu hialuronowego. Ta substancja naturalnie występuje w ludzkim organizmie, dlatego ma bardzo wysoki profil bezpieczeństwa. Związek ten odpowiada m.in. za odpowiednie nawilżenie skóry. Kwas hialuronowy zawarty w preparacie Profhilo został ustabilizowany termicznie, co pozwoliło na uniknięcie stosowania środków chemicznych. Jest to więc maksymalnie bezpieczny produkt, który daje długofalowe efekty przeciwstarzeniowe.

Profhilo Warszawa - efekty zabiegu

Jakie efekty osiągniesz, jeśli zdecydujesz się na zabieg Profhilo? Będzie to przede wszystkim: 

 • ujędrnienie skóry, 
 • wygładzenie zmarszczek, 
 • redukcja bruzd nosowo-wargowych, 
 • uzupełnienie ubytków w skórze, 
 • poprawa objętości policzków, 
 • zagęszczenie skóry, 
 • wyraźniejsze zarysowanie owalu twarzy, 
 • zaostrzenie konturów żuchwy, 
 • poprawa nawilżenie skóry. 

Rezultaty tego zabiegu są widoczne bardzo szybko - bezpośrednio po podaniu preparatu zauważalne jest już lekkie uniesienie się skóry. Na pełne efekty trzeba poczekać kilka tygodni, ale utrzymują się one bardzo długo - nawet do 1,5 roku. Warto również pamiętać, że przez cały ten czas w skórze zachodzi wzmożona produkcja kolagenu i elastyny. Co za tym idzie, skóra starzeje się wolniej i dłużej zachowuje młody, świeży wygląd.

Jakie są wskazania do zabiegu Profhilo?

Profhilo warto wykonać, aby spowolnić proces starzenia, odzyskać jędrną i dobrze nawilżoną skórę. Główne wskazania do zabiegu to: 

 • utrata jędrności skóry, 
 • opadające policzki (tzw. chomiki), 
 • sucha skóra twarzy, 
 • zmarszczki na twarzy, 
 • zmarszczki na szyi i dekolcie, 
 • utrata objętości tkanek, 
 • matowa i szara skóra, 
 • chęć zapobiegania procesom starzenia.

Jak wygląda zabieg Profhilo w Dr Skin Care w Warszawie?

Jeśli zgłosisz się do naszej kliniki, Dr Skin Care w Warszawie, czeka Cię komfortowy zabieg, przeprowadzony w sterylnych warunkach. Zanim jednak przystąpimy do wykonania iniekcji, przeprowadzimy z Tobą wywiad, aby sprawdzić, czy nie występują żadne przeciwwskazania do tej kuracji. Poprosimy Cię między innymi o informacje o zażywanych lekach lub występujących u Ciebie chorobach. Jeśli kwalifikacja przebiegnie pozytywnie, zaprosimy Cię do gabinetu zabiegowego. 

W gabinecie nasz specjalista wykona zabieg według opracowanego protokołu. Polega on na wykonaniu 5 iniekcji w ściśle określonych miejscach, symetrycznie po obu stronach twarzy. Wkłucia wykonywane są bardzo precyzyjnie i powoli, dzięki czemu zabieg jest praktycznie bezbolesny. Odpowiednia technika podania preparatu zapewni Ci maksymalny komfort, a więc nie będzie potrzeby używania znieczulenia.

Profhilo - punkty podania

Podczas aplikacji preparatu Profhilo korzystamy ze specjalnie w tym celu opracowanej techniki podania, zwanej BAP. Jest to skrót z języka angielskiego, od wyrażenia Bio Aesthetic Points (punkty bio-estetyczne). Autorzy tej metody ustalili 5 punktów po obu stronach twarzy, które są bezpiecznymi miejscami do wykonywania wkłucia. Są to: górna część policzka, nasada nosa, okolice ucha, punkt na linii żuchwy i na brodzie. 

Dzięki zastosowaniu techniki BAP minimalizujemy ryzyko wystąpienia powikłań po zabiegu. Precyzyjnie ustalone punkty podania preparatu są bowiem oddalone od najważniejszych naczyń krwionośnych i nerwów, występujących na twarzy. Metoda ta pozwala również na zwiększenie efektywności zabiegu, bowiem preparat dzięki temu lepiej się rozprzestrzenia w tkankach. 

Poza wyznaczonymi punktami na twarzy, Profhilo można również podać w rejon szyi oraz dekoltu. Bardzo dobre efekty daje również przeprowadzenie zabiegu na dłoniach, w celu ich rewitalizacji i zmniejszenia widoczności zmarszczek.

zabieg profhilo

Zalecenia po terapii Profhilo

Zabieg Profhilo nie jest inwazyjną kuracją, więc nie jest wymagana po nim rekonwalescencja. Procedura ta nie jest bolesna i na ogół nie wiąże się z większymi dyskomfortem. Bezpośrednio po zabiegu może jednak występować niewielkie zaczerwienienie lub zasinienie. Możesz też odczuwać tkliwość w okolicach punktów wkłucia preparatu. Te niedogodności mijają jednak zwykle w ciągu kilku godzin od wykonania zabiegu. 

Po zabiegu stosuj się przede wszystkim do zaleceń lekarza prowadzącego. Najważniejsze jest unikanie wysokiej temperatury i mocnego wysiłku fizycznego. Nie uczęszczaj więc na basen, siłownię, solarium, czy saunę. Kilka dni po terapii niewskazane jest też wystawianie skóry na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Profhilo - przeciwwskazania do zabiegu

W niektórych przypadkach zabiegu Profhilo nie będzie można wykonać. Do najważniejszych przeciwwskazań należą: 

 • ciąża i karmienie piersią, 
 • uczulenie na składniki preparatu, 
 • niewyrównana cukrzyca, 
 • zakażenia bakteryjne, wirusowe, czy grzybicze, 
 • choroby nowotworowe, 
 • nieuregulowane nadciśnienie, 
 • niektóre choroby autoimmunologiczne, 
 • problemy z krzepliwością krwi, 
 • trwająca terapia retinoidami, 
 • tendencje do tworzenia się blizn przerostowych, 
 • zabiegi stomatologiczne wykonywane w ciągu 2 tygodni przed wizytą. 

Niektóre z podanych przeciwwskazań mają charakter bezwzględny, inne jednak zależą od wielu czynników, np. stopnia nasilenia choroby. Jeśli masz więc wątpliwości, czy możesz wykonać ten zabieg, najlepiej skonsultuj się z nami. Specjalista przeprowadzi z Tobą wywiad i ustali, jaką terapię możemy wdrożyć w Twoim przypadku.

FAQ - najczęstsze pytania

Czy Profhilo to wypełniacz?

Profhilo nie jest tradycyjnym wypełniaczem, takim jak klasyczny kwas hialuronowy. Jest to biostymulator, który nie tylko wypełnia zmarszczki i ubytki, ale również odbudowuje skórę. Dzięki temu zapewnia doskonałe efekty ujędrnienia na długo.

W jakim wieku skorzystać z Profhilo?

Nie ma żadnej ściśle określonej cezury wiekowej, w jakiej należy skorzystać z Profhilo. Można zrobić to już w okolicach 30. roku życia, aby zlikwidować pierwsze oznaki starzenia i zapobiegać kolejnym. Zabieg przyniesie jednak dobre rezultaty również w wieku 40-60 lat, a nawet starszym.

Umów się na konsultację

DR SKIN CARE

Klinika medycyny estetycznej w Warszawie.
ZADZWOŃ
CENNIKPORADYKONTAKT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram