Odwiedź nasz profil na FacebookOdwiedź nasz profil na Instagram

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe Warszawa Żoliborz

Stymulatory tkankowe pobudzają naturalne procesy naprawcze skóry, powodują produkcję kolagenu i elastyny, wpływają na odżywienie skóry. Ich celem jest wpływanie na odbudowę, napięcie oraz jędrność w celu spłycenia zmarszczek i rewitalizacji. W klinice Dr Skin Care stosujemy biostymulatory, takie jak:

  • Profhilo
  • Nucleofill Strong
  • Karisma Rh Collagen
  • Jalupro
  • Electri
  • Skinbooster Restylane
  • Sculptra
  • Nucleofil Soft Plus Eyes

Zabiegi biostymulatorami wpływają na oznaki starzenia, a ich efektem ma być głęboka rewitalizacja skóry. 

Czym są biostymulatory tkankowe?

Biostymulatory tkankowe to dość nowa grupa preparatów stosowanych w medycynie estetycznej. Wyróżnia je mechanizm działania, który jest odmienny np. od wypełniaczy, takich jak klasyczny usieciowany kwas hialuronowym. Głównym zadaniem stymulatorów tkankowych nie jest bowiem wypełnianie, tylko pobudzanie skóry do odnowy. Działają one więc ujędrniająco i przeciwstarzeniowo. 

Do stymulatorów zaliczamy np. kwas polimlekowy, aminokwasy, polinukleotydy, hydroksyapatyt wapnia, czy bursztynian sodu. Istnieją też specjalnie opracowane preparaty na bazie kwasu hialuronowego, które spełniają funkcje biostymulatorów. Substancje dobiera się zawsze w zależności od problemu i oczekiwań pacjentki lub pacjenta.

stymulatory tkankowe

Jak działają biostymulatory tkankowe?

Działanie stymulatorów tkankowych można porównać do ćwiczeń fizycznych. Biostymulatory są dla Twojej skóry mniej więcej tym samym, co trening dla mięśni. Podczas intensywnego wysiłku w mięśniach dochodzi do mikrouszkodzeń, które potem regenerują się - i właśnie w ten sposób mięsień się rozrasta. 

Podobnie jest ze stymulacją skóry - biostymulatory  wywołują niewielkie uszkodzenia w tkankach, co pobudza szereg procesów naprawczych. Wytwarzają się nowe fibroblasty, które następnie produkują kolagen i elastynę. Co za tym idzie, skóra w naturalny sposób staje się gęstsza, bardziej jędrna i mocniejsza.

Stymulatory tkankowe - czym różnią się od innych metod?

Stymulatory tkankowe to substancje, które mają na celu pobudzenie skóry do głębokiej regeneracji. Różnią się one więc mechanizmem swojego działania od klasycznych wypełniaczy, takich jak usieciowany kwas hialuronowy. Mogą one jednak być oparte również na kwasie hialuronowym, ale o zupełnie innej technologii opracowania. Stymulatory bazują także na innych substancjach, takich jak kwas polimlekowy, polinukleotydy, hydroksyapatyt wapnia, czy kolagen.

Zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych w dalszym ciągu nie są tak popularne, jak np. wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Niemniej zainteresowanie tymi metodami rośnie, gdyż dają one bardzo dobre, długofalowe efekty. Nie działają tylko tu i teraz, wypełniając ubytki tkankowe, ale mobilizują skórę do działania.

Na czym polega działanie biostymulatorów?

Działanie preparatów odmładzających opartych na biostymulatorach polega przede wszystkim na pobudzaniu naturalnej produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Preparaty te aktywują fibroblasty, czyli komórki odpowiedzialne za wytwarzanie włókien macierzy pozakomórkowej. Co to oznacza w praktyce? W skórze powstaje więcej struktur podtrzymujących tkanki i zapewniających jej optymalną elastyczność.

Procesy zainicjowane przez stymulatory tkankowe rozłożone są w czasie, co oznacza, że nie dają one efektu natychmiastowego. Skóra stopniowo staje się bardziej jędrna, napięta, wzrasta też poziom jej nawilżenia. Stymulatory tkankowe dają również efekt uniesienia tkanek, czyli lekkiego liftingu.

Jak długo utrzymują się efekty po stymulatorach?

Pierwsze efekty dają się zauważyć zwykle po 1-2 miesiącach, ale utrzymują się nawet 1-2 lata. Co ważne jednak, efekty ich działania nie ograniczają się do okresu utrzymywania się substancji w skórze. Ze względu na to, że stymulują produkcję włókien podporowych, przeciwdziałają procesom starzenia. Co za tym idzie, mechanizmy, które zachodziłyby w skórze bez stymulatorów, zostają częściowo zahamowane.

karisma stymulator tkankowy

Stymulatory tkankowe w Dr Skin Care

W naszej klinice dysponujemy kilkoma wysokiej jakości preparatami o charakterze stymulatorów tkankowych. Jednym z nich jest Profhilo, który oparty jest na specjalnie opracowanym kwasie hialuronowym, nie zawierającym żadnych chemicznych dodatków. Są wykorzystywane w szczególności przez osoby, które zauważają na swojej twarzy ubytki tkankowe i zmarszczki. 

Odwiedzając Dr Skin Care, możesz skorzystać również z terapii Nucleofill Strong, która bazuje na polinukleotydach. Jest to rozwiązanie stworzone przez producentów z myślą o skórze wiotkiej, suchej, z oznakami fotostarzenia. Polinukleotydy zawarte w preparacie wzmacniają skórę, dotleniają ją i nawilżają. 

W naszym gabinecie wykorzystujemy także stymulatory Radiesse i Crystalys, bazujące na hydroksyapatycie wapnia, a także terapię kolagenową Karisma. Jeśli nie wiesz, co wybrać a wyszukujesz “stymulatory tkankowe Warszawa” - zapraszamy na konsultacje. Zaproponujemy Ci najlepszy zabieg dla Ciebie.

Umów się na konsultację

DR SKIN CARE

Klinika medycyny estetycznej w Warszawie.
ZADZWOŃ
CENNIKPORADYKONTAKT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram