Odwiedź nasz profil na FacebookOdwiedź nasz profil na Instagram

Powiększanie ust

Powiększanie ust Warszawa Żoliborz

Powiększanie ust to coraz popularniejszy zabieg. Pozwala zwiększyć objętość warg w sposób dopasowany do oczekiwań. W poniższym tekście wyjaśniamy, jak wygląda powiększanie ust w naszej klinice i dla kogo jest przeznaczony ten zabieg.

Dla kogo jest zabieg powiększania ust?

Powiększanie ust to zabieg przeznaczony dla osób, które nie są zadowolone z wyglądu swoich warg. Przyczyną może być dziedzicznie uwarunkowany wąski kształt warg lub zmniejszenie się ich objętości z powodu wieku. Wraz z upływem czasu w tkankach zaczyna brakować odpowiednich ilości kolagenu i kwasu hialuronowego. Można wtedy zaobserwować zanik objętości, a usta zaczynają się zapadać. 

Zabieg powiększania ust to dobry sposób na zniwelowanie tych niedoskonałości. Przy okazji zwiększenia objętości warg można je też delikatnie wymodelować, wyrównując ewentualne asymetrie. Jeśli więc przeszkadza Ci wielkość i kształt Twoich ust, zgłoś się do nas, aby skorygować ich wygląd.

Powiększanie ust - efekty

Rezultatem zabiegu są większe, bardziej jędrne i sprężyste usta. Tkanka zostanie wypełniona preparatem lub stymulowana laserowo, dzięki czemu Twoje wargi zyskają na wyrazistości. Zawsze jednak podkreślamy, że efekty mogą się różnić w zależności od indywidualnych uwarunkowań. 

Kiedy zgłosisz się do naszej kliniki, omówimy z Tobą szczegółowo wszystkie aspekty zabiegu i rezultaty, jakie możemy osiągnąć. Analizując stan Twoich ust, określimy odpowiednią metodę i parametry zabiegu. Weźmiemy też pod uwagę ogólny stan Twojego zdrowia. Wszystkie te elementy składają się na finalne efekty zabiegu powiększania ust. Naszym priorytetem jest spełnienie Twoich oczekiwań, a jednocześnie zapewnienie Ci maksymalnego bezpieczeństwa zabiegu.

powiększanie ust Warszawa

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja dobrze znana ludzkiemu organizmowi, bowiem jest on ważnym elementem składowym skóry. Związek ten pomaga w utrzymaniu prawidłowego nawilżenia, dzięki swoim niebywałym zdolnościom do wiązania wody. Właściwości kwasu hialuronowego sprawiają, że doskonale nadaje się on do wypełniania ubytków tkankowych i powiększania ust.

Jak wygląda zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?

Zabieg powiększania ust za pomocą kwasu hialuronowego poprzedzony jest konsultacją, podobnie jak inne procedury w klinice Dr Skin Care. Gdy zostaną wykluczone przeciwwskazania do jego przeprowadzenia, specjalista dobierze odpowiednią dawkę preparatu. Ilość kwasu hialuronowego jest ściśle dopasowana do potrzeb pacjentki, ale zwykle nie przekracza 1 ml. 

Przed nakłuwaniem Twoje usta zostaną znieczulone specjalnym kremem, dzięki czemu zabieg powinien być dla Ciebie komfortowy. Następnie wykonamy niewielkie nakłucia, aplikując kwas hialuronowy w wargi. Pierwsze efekty będziesz mogła zauważyć natychmiast, ale finalny rezultat będzie widoczny dopiero po paru dniach, gdy zejdzie cały obrzęk.

Przygotowanie do powiększania ust kwasem

Zanim zgłosisz się na zabieg, przez kilka dni unikaj leków rozrzedzających krew (np. aspiryny). Nie pij alkoholu, gdyż on także może zaburzać krzepliwość krwi. Dobrze jest również ograniczyć spożywanie pikantnych dań i produktów z kofeiną. 

Zalecenia po powiększaniu ust kwasem

Po wyjściu z gabinetu konieczne jest przestrzeganie pewnych zaleceń, aby regeneracja skóry przebiegała prawidłowo. Nie powinnaś spożywać alkoholu, ani narażać skóry na działanie promieniowania UV. Nie jest wskazane także uczęszczanie na basen, czy do sauny. O wszystkich zaleceniach poinformujemy Cię również w gabinecie.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym - przeciwwskazania

Niestety, nie zawsze można wykonać powiększanie ust kwasem hialuronowym. Główne przeciwwskazania to: 

 • choroby nowotworowe, 
 • nieleczona cukrzyca, 
 • zaburzenia krzepliwości krwi, 
 • niektóre choroby autoimmunologiczne, 
 • ciąża i okres karmienia piersią. 

Kolejnym przeciwwskazaniem jest uczulenie na jad owadów z rzędu błonkoskrzydłych (np. osa lub pszczoła). Jest to związane z zabiegiem rozpuszczenia kwasu hialuronowego, który przeprowadzamy w przypadku powikłań lub niezadowolenia z efektu zabiegu. Używany do tego celu enzym (hialuronidaza), znajduje się w jadzie owadów błonkoskrzydłych. Uczulenie na ten jad może więc oznaczać brak możliwości rozpuszczenia kwasu, co w niektórych sytuacjach jest konieczne.

Laserowe powiększanie ust

Niewiele osób wie, że usta można powiększać także laserowo! Laser skutkuje podgrzaniem tkanek i ich kontrolowanym uszkodzeniem, czego efektem jest większa produkcja kolagenu i elastyny. Białka te odgrywają zaś kluczową rolę w utrzymaniu optymalnej jędrności skóry.

Dzięki temu zabiegowi usta zyskują więc na jędrności, a przez to są bardziej wydatne. Co ważne, jest to sposób na uzyskanie bardzo naturalnego efektu zwiększenia objętości ust.

Laserowe powiększanie ust - przebieg zabiegu

Po zakwalifikowaniu do zabiegu specjalista dobierze odpowiednie parametry sprzętu. Otrzymasz okulary, chroniące wzrok przed wiązką lasera. Następnie Twoje usta zostaną poddane naświetlaniu laserowemu, zarówno od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Laser powoduje mikrouszkodzenia tkanek, co wywołuje intensywne procesy naprawcze. 

Zabieg ten nie daje rezultatów od razu, gdyż włókna kolagenowe muszą mieć czas na odbudowę. Pierwsze efekty mogą pojawić się po kilku dniach, ale często wymagane jest kilka sesji zabiegowych, aby osiągnąć upragniony rezultat. Najczęściej warto przeprowadzić 4-5 zabiegów, między którymi powinny być zachowane ok. 4 tygodnie przerwy. 

U każdej osoby proces ujędrniania ust może przebiegać nieco inaczej, dlatego dokładny plan terapii ustalany jest indywidualnie ze specjalistą. Mimo że osiągnięcie efektu oczekiwanego powiększenia ust może trwać nieco dłużej niż w przypadku kwasu hialuronowego, to jednak opłaca się poczekać na efekty. Dzięki stymulowaniu naturalnej produkcji kolagenu usta bowiem mogą stać się znacznie bardziej jędrne, lepiej nawilżone i uwydatnione.

Jak przygotować się do laserowego powiększania ust?

Przed zabiegiem laserowego powiększania ust nie jest wskazane przyjmowanie leków i preparatów o działaniu fotouczulającym. Nie powinno się także przyjmować doustnie retinoidów. Lepiej również unikać substancji rozrzedzających krew (np. aspiryny).

Jak pielęgnować usta po zabiegu laserowym?

Bezpośrednio po zabiegu usta mogą być podrażnione, czasem pojawia się też niewielka opuchlizna. Usta będą też charakterystycznie zbielone, wskutek złuszczenia naskórka. Konieczne jest intensywne nawilżanie warg za pomocą maści zalecanej przez osobę przeprowadzającą zabieg. Należy też unikać promieniowania słonecznego.

Przeciwwskazania do laserowego powiększania ust

Laserowe powiększanie ust nie powinno być wykonywane m.in. w przypadku:

 • kuracji retinoidami, 
 • stałego przyjmowania leków fotouczulających, 
 • ciąży, 
 • karmienia piersią, 
 • chorób autoimmunologicznych, 
 • schorzeń dermatologicznych 
 • zaburzeń krzepnięcia krwi, 
 • chorób nowotworowych, 
 • nieuregulowanej cukrzycy.

Umów się na konsultację

DR SKIN CARE

Klinika medycyny estetycznej w Warszawie.
ZADZWOŃ
CENNIKPORADYKONTAKT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram