Odwiedź nasz profil na FacebookOdwiedź nasz profil na Instagram

Leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości Warszawa Żoliborz

Nadmierne pocenie się to przykry problem, który trudno jest ukryć. Kiedy nie pomagają domowe metody, warto zgłosić się do specjalisty. Możesz pozbyć się nadpotliwości pach lub dłoni za pomocą kilku zastrzyków z botoksu! Sprawdź, jak działa ta terapia.

Co daje zabieg na nadpotliwość?

 • wydzielanie potu zmniejszy się nawet na rok,
 • zabieg jest bezpieczny i mało inwazyjny,
 • po zabiegu możesz szybko wrócić do codziennych czynności.

Odwiedź naszą klinikę, aby rozwiązać problem nadpotliwości! Umów się na zabieg botoksem!

nadpotliwość żoliborz

Nadpotliwość pach - wskazania do leczenia

Pocenie się w naturalny sposób na ochłodzenie ciała, w warunkach stresu, wysiłku, wysokiej temperatury. Ale nadmierne wydzielanie potu wymaga już interwencji medycznej. 

Wskazania do leczenia nadpotliwości to zwłaszcza:

 • pocenie się bez przyczyny,
 • bardzo obfite wydzielanie potu,
 • nieskuteczne działanie antyperspirantów,
 • pocenie się w nocy.

Jeśli problem z poceniem się pojawił się nagle, warto sprawdzić, czy nie jest efektem choroby (tzw. nadpotliwość wtórna). W wielu przypadkach jednak mamy do czynienia z nadpotliwością pierwotną, która towarzyszy pacjentom praktycznie od zawsze.

Leczenie nadpotliwości pach botoksem - jak działa?

Toksyna botulinowa jest substancją dobrze znaną i wykorzystywaną w medycynie od wielu lat. Stosowana jest nie tylko na zmarszczki, ale również w leczeniu nadpotliwości. Leczenie nadpotliwości pach botoksem jest bardzo skuteczne, ponieważ toksyna botulinowa blokuje impulsy przekazywane do gruczołów potowych. 

Najważniejszym neuroprzekaźnikiem, który stymuluje gruczoły do wydzielania potu jest acetylocholina. Po wstrzyknięciu botoksu następuje miejscowe zahamowanie jej działania. Skutkiem jest zaprzestanie produkcji potu w obszarze, który został poddany zabiegowi. Efekt ten utrzymuje się przez kilka miesięcy, nawet do roku. Przez cały ten czas nie trzeba więc martwić się o nadmierne pocenie. Jeśli będzie taka potrzeba, zabieg można potem powtórzyć.

Przebieg zabiegu leczenia nadpotliwości pach w Warszawie

Zabieg leczenia nadpotliwości pach botoksem w Dr Skin Care poprzedzony jest dokładnym badaniem pacjenta lub pacjentki. Kiedy do nas przyjdziesz, ocenimy stopień nasilenia Twojego problemu, porozmawiamy też o Twoim stanie zdrowia. Sprawdzimy, czy kwalifikujesz się do zabiegu leczenia nadpotliwości botoksem. W przypadku pozytywnej kwalifikacji, rozpoczniemy właściwą terapię.

Na początku wykonujemy tzw. test Minora, który pokazuje dokładnie, jakie gruczoły potowe są nadmiernie aktywne. Nie jest on inwazyjny - polega po prostu na nałożeniu na skórę jodyny i skrobi ziemniaczanej. Miejsca nadaktywności gruczołów zabarwiają się na ciemny kolor. Na tej podstawie określamy precyzyjnie punkty wykonania nakłuć toksyną botulinową.

Następnie przystąpimy do wstrzykiwania botoksu pod pachy. Zabieg leczenia nadpotliwości pach jest minimalnie bolesny i w większości przypadków nie powoduje dużego dyskomfortu. Znieczulenie nie jest więc potrzebne. Jedna sesja trwa ok. 20-30 minut, a potem można bez problemu wrócić do normalnej aktywności.

Przygotowanie do leczenia nadpotliwości pach

Zabieg nie jest inwazyjny, więc nie wiąże się z koniecznością specjalnego przygotowywania się do niego. Warto jednak zadbać o odpowiednią krzepliwość krwi, aby uniknąć zbyt silnego krwawienia. Dlatego przed zabiegiem nie powinno się spożywać napojów procentowych, zażywać aspiryny lub innych leków obniżających krzepliwość.

Przed leczeniem nadpotliwości pach botoksem należy też ogolić obszar, który ma być poddany zabiegowi. Najlepiej jest zrobić to 1 dzień przed zabiegiem, aby skóra nie była podrażniona. Nie należy stosować tego dnia antyperspirantów, ani innych kosmetyków w obszarze zabiegowym.

Jak postępować po leczeniu nadpotliwości pach botoksem?

Po zabiegu leczenia nadpotliwości botoksem zadbaj przede wszystkim o regenerację skóry. Przez kilka dni nie korzystaj z sauny, siłowni, basenu, czy solarium. Nie opalaj obszaru, który był poddany iniekcji botoksem. 

Bezpośrednio po terapii może pojawić się niewielkie zaczerwienienie pod pachami, które ustąpi samoistnie w ciągu kilku dni. Warto wiedzieć, że botoks nie działa od razu. Efekty kuracji pojawią się po ok. 1-2 tygodniach, ale utrzymają się przez ok. 6-12 miesięcy.

Przeciwwskazania do zabiegu leczenia nadpotliwości pach

Terapia botoksem ma niestety swoje ograniczenia. Leczenia nadpotliwości pach botoksem nie można wykonać m.in. w następujących przypadkach:

 • okres ciąży i karmienia piersią,
 • uczulenie na toksynę botulinową lub albuminy ludzkie,
 • stany zapalne lub infekcje skóry,
 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
 • choroby nowotworowe,
 • zaburzenia krzepliwości krwi.

Pamiętaj jednak, że niektóre przeciwwskazania są względne - zależą np. od nasilenia choroby. Sprawdź więc, czy kwalifikujesz się do zabiegu - zadzwoń lub napisz do nas!

Leczenie nadpotliwości pach botoksem - dlaczego warto?

Nadpotliwość pach to bardzo uciążliwy problem, który może generować wiele niedogodności. Silne wydzielanie potu bez wyraźnej przyczyny sprawia, że osoby dotknięte tą przypadłością często czują się niepewnie, niekomfortowo. Sytuacja taka utrudnia nawiązywanie relacji z innymi ludźmi i korzystanie z różnych form aktywności. Warto ten problem rozwiązać, aby móc w pełni cieszyć się życiem i nie martwić się o niepożądane reakcje swojego organizmu.

Dlaczego warto leczyć nadpotliwość botoksem? Jest to terapia, która nie wiąże się z dużym ryzykiem, a wykazuje bardzo wysoką skuteczność. Wystarczy 1 zabieg, aby zapomnieć o problemie pocenia się na długo. Nie jest to kuracja inwazyjna, ani bardzo bolesna. Ponadto w klinice Dr Skin Care dysponujemy wysokiej jakości preparatami, a zabiegi przebiegają w komfortowej atmosferze. Zgłoś się do nas, aby nareszcie pożegnać się z problemem nadmiernej potliwości!

Kwas hialuronowy - przeciwwskazania

Najważniejsze przeciwwskazania, które wykluczają możliwość zabiegów z kwasem hialuronowym to:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • aktywne choroby autoimmunologiczne,
 • choroby nowotworowe,
 • infekcje,
 • stany zapalne skóry,
 • epilepsja,
 • nieuregulowana cukrzyca,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • tendencje do tworzenia się bliznowców. 

Jeśli nie wiesz, czy ten zabieg będzie można bezpiecznie wykonać u Ciebie, najlepiej skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci dobrać taką terapię, która skutecznie rozwiąże Twój problem.

Leczenie nadpotliwości dłoni Warszawa Żoliborz

Wilgotne, śliskie i lepkie dłonie to codzienność osób z problemem nadpotliwości. Jeśli dolegliwość ta dotyczy również Ciebie, wiedz, że możesz ją skutecznie leczyć! Prosty zabieg z botoksem pomoże Ci rozwiązać problem nadpotliwości dłoni!

Co da Ci kuracja botoksem na nadpotliwość dłoni:

 • zabieg będzie bezbolesny i szybki,
 • problem nadpotliwości zniknie na długo,
 • po kuracji nie jest wymagana rekonwalescencja.

Już teraz możesz umówić się na zabieg w klinice Dr Skin Care! Napisz do nas lub zadzwoń i ustal termin wizyty.

Botoks na nadpotliwość dłoni - na czym polega zabieg?

Terapia botoksem wykazuje się wysoką efektywnością w leczeniu nadmiernej potliwości. Jest to możliwe, ponieważ botoks zmniejsza wytwarzanie neuroprzekaźnika, zwanego acetylocholiną. Ten neuroprzekaźnik uczestniczy w przesyłaniu bodźców z układu nerwowego do mięśni, a także gruczołów. Za jego sprawą gruczoły potowe zaczynają produkować charakterystyczną wydzielinę. U niektórych osób gruczoły nad dłoniach są jednak zbyt aktywne i stąd wynika problem nadmiernego pocenia się rąk.

Wystarczy jednak zatrzymać transfer impulsów do gruczołów, aby problem ustał. Tak właśnie działa botoks, czyli toksyna botulinowa. Podczas zabiegu wstrzykujemy preparat dokładnie w te miejsca, gdzie zlokalizowane są zbyt aktywne gruczoły. Przed iniekcjami stosujemy znieczulenie, więc kuracja jest bezbolesna. Wydzielanie potu zostaje zahamowane w ciągu 2 tygodni. Zablokowanie nerwów odpowiedzialnych za przekaźnictwo impulsów utrzymuje się przez kilka miesięcy, nawet do roku.

Botoks na dłonie - jak przygotować się do zabiegu?

Kuracja nadpotliwości nie jest inwazyjna i wiąże się zaledwie z kilkoma nakłuciami. Przed zabiegiem przeprowadzimy z Tobą szczegółową konsultację, w trakcie której sprawdzimy, czy nie ma przeciwwskazań do rozpoczęcia terapii. Za pomocą prostego testu ocenimy też, które gruczoły są najbardziej aktywne. 

Przed zabiegiem warto pamiętać o dokładnym oczyszczeniu skóry. Dobrze jest również na kilka dni przed iniekcją odstawić leki i inne środki, które mogą spowodować rozrzedzenie krwi. Chodzi przede wszystkim o alkohol i kwas acetylosalicylowy (np. aspirynę). Lepiej też nie opalać skóry - powinna ona być w jak najlepszej kondycji.

Leczenie nadpotliwości dłoni - zalecenia po zabiegu

Mimo że zabieg jest mało inwazyjny, to jednak wiąże się z nakłuciami. Mogą one spowodować przejściowe podrażnienie i zaczerwienienie skóry. Dlatego po kuracji botoksem na nadpotliwość dłoni staraj się nie narażać ich na wysoką temperaturę. Zalecamy zatem rezygnację z sauny, solarium i kąpieli słonecznych. Niewskazane są też wizyty na basenie, ponieważ wiąże się z nimi wysokie ryzyko infekcji.

Najlepiej przez kilka pierwszych dni pozwolić skórze na pełną regenerację i stosować się do wskazówek specjalisty, który wykonywał zabieg. Nie należy zwłaszcza spożywać alkoholu w ciągu pierwszej doby po zabiegu.

Botoks na nadpotliwość dłoni - przeciwwskazania

Toksyna botulinowa to lek, który nie może być stosowany u wszystkich. Główne przeciwwskazania do kuracji botoksem na nadpotliwość dłoni obejmują:

 • ciążę i karmienie piersią,
 • zaburzenia przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego,
 • nadwrażliwość na botoks lub albuminy ludzkie,
 • infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze,
 • problemy z krzepliwością krwi,
 • zażywanie aminoglikozydów,
 • choroby nowotworowe.

Nie wszystkie wymienione wyżej czynniki wykluczają bezwzględnie możliwość leczenia nadpotliwości dłoni botoksem. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy ten zabieg może być przeprowadzony u Ciebie, najlepiej zgłoś się do nas!

Nadpotliwość dłoni Warszawa - efekty leczenia botoksem

Najważniejsza informacja, jaka zapewne Cię interesuje, to efekty leczenia nadpotliwości dłoni botoksem. Rezultaty tej terapii są bardzo dobre - redukcja wydzielania potu wynosi zwykle ok. 80-90%. Nie nastąpi to jednak od razu - botoks potrzebuje ok. 1-2 tygodni na zahamowanie aktywności gruczołów. Przez ten czas możesz więc odczuwać jeszcze dolegliwości związane z nadmiernym poceniem.

Kiedy jednak botoks zacznie działać, poczujesz znaczną ulgę. Nie będziesz już odczuwać dyskomfort i obaw, że Twoje dłonie zrobią się nieprzyjemnnie wilgotne i śliskie. Efekt ten będzie utrzymywał się co najmniej przez kilka miesięcy. Co ważne, jeśli zdecydujesz się na kolejną kurację, rezultaty będą trwać dłużej niż po pierwszej sesji.

Botoks na nadpotliwość dłoni w Dr Skin Care w Warszawie - dlaczego warto?

W przypadku botoksu na nadpotliwość dłoni, podobnie jak przy każdym innym zabiegu medycznym, ważne jest zgłoszenie się do wykwalifikowanego specjalisty. W klinice Dr Skin Care w Warszawie pracują doświadczeni lekarze, którzy dokładnie ocenią Twój stan zdrowia i dobiorą najlepszą formę terapii. Wykonują oni zabiegi wyłącznie z użyciem certyfikowanych preparatów, w pełni sterylnych warunkach. Warto więc im zaufać i odwiedzić naszą klinikę!

Umów się na konsultację

DR SKIN CARE

Klinika medycyny estetycznej w Warszawie.
ZADZWOŃ
CENNIKPORADYKONTAKT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram