Odwiedź nasz profil na FacebookOdwiedź nasz profil na Instagram

Wolumetria twarzy

Wolumetria twarzy Warszawa Żoliborz

Twoja twarz utraciła dawną jędrność i objętość? A może chcesz poprawić wygląd swojej brody lub nosa? Jednym z dostępnych rozwiązań jest wolumetria twarzy. Sprawdź, co możesz zyskać dzięki wolumetrii!

Wolumetria - efekty

Dzięki wolumetrii twoja skóra uzyska potrzebne jej wypełnienie i młodszy wygląd. 

Możesz m.in.:

 • uwydatnić kości policzkowe,
 • poprawić kształt nosa lub brody,
 • wymodelować żuchwę. 

Umów się już dziś na zabieg wolumetrii w Dr Skin Care!

Wolumetria twarzy Warszawa - wskazania

Z biegiem czasu jędrność i napięcie skóry zmniejsza się, powstają więc widoczne zagłębienia. Wolumetria twarzy to zabieg, który sprawdzi się w celu zniwelowania ubytków tkankowych na twarzy. Takie ubytki mogą mieć formę np. zapadniętych policzków, czy dołów pod oczami. Ale terapia ta sprawdzi się również u osób, które chcą po prostu poprawić kształt pewnych partii swojej twarzy.

Główne wskazania do wolumetrii twarzy to:

 • wiotka skóra,
 • utrata jędrności i objętości,
 • zbyt szczupła twarz,
 • cofnięta broda,
 • mało wyrazista żuchwa,
 • zapadnięte policzki,
 • dolina łez,
 • potrzeba korekty kształtu nosa.

Przygotowanie do wolumetrii kwasem hialuronowym

Jeśli chcesz wykonać wolumetrię kwasem hialuronowym, na początku musimy wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Kiedy więc odwiedzisz naszą klinikę, najpierw odbędziesz konsultację lekarską. Warto przy tej okazji udzielić informacji o chorobach i zażywanych lekach. Po pozytywnym przejściu kwalifikacji, zaprosimy Cię na zabieg wolumetrii.

Zabieg ten wiąże się z nakłuwaniem twarzy, w związku z czym istotne jest utrzymanie odpowiedniego poziomu krzepliwości krwi. Dlatego na kilka dni przed wolumetrią nie należy: spożywać alkoholu, przyjmować aspiryny i innych leków przeciwzapalnych. Nie opalaj się też w tym czasie na słońcu i nie korzystaj z solarium.

wolumetria twarzy Warszawa Żoliborz

Na czym polega wolumetria twarzy w Warszawie?

Wolumetria twarzy polega na precyzyjnym podaniu kwasu hialuronowego w wybrane przez pacjenta miejsca. Kwas hialuronowy to substancja, która jest naturalnie obecna w organizmie i pełni tam szereg ważnych funkcji. Jedną z nich jest utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia i sprężystości tkanek. Kiedy substancji tej zaczyna brakować, skóra staje się wiotka, mało elastyczna i sucha.

Wypełnienie kwasem hialuronowym ubytków tkankowych pozwala na poprawę jakości skóry oraz korektę policzków, brody, czy nosa. W zależności więc od Twoich oczekiwań, podczas zabiegu zaaplikujemy preparat w wytypowane wcześniej miejsca na twarzy. Procedura odbędzie się z wykorzystaniem środka znieczulającego. Nie będzie więc to zabieg bolesny, chociaż wrażliwe osoby mogą odczuwać pewien dyskomfort.

Wolumetria Warszawa - zalecenia po zabiegu

Po zabiegu wolumetrii w Dr Skin Care w Warszawie przekażemy Ci wszelkie niezbędne informacje. Warto wiedzieć jednak już teraz, co może Cię czekać. W związku z nakłuwaniem skóry, może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie. Niedogodności te jednak znikną w ciągu kilku dni.

Podczas regeneracji skóry po wolumetrii unikaj intensywnego wysiłku fizycznego, sauny i wystawiania skóry na promieniowanie UV. Staraj się również nie narażać na gwałtowne zmiany temperatury, mróz, czy zimny wiatr. Zadbaj o odpowiednią higienę miejsca, które zostało poddane zabiegowi.

Przeciwwskazania do wolumetrii twarzy

Niektóre sytuacje życiowe, dolegliwości i schorzenia niestety wykluczają możliwość wykonania wolumetrii. Należą do nich przede wszystkim:

 • infekcje i stany zapalne organizmu,
 • nieuregulowana cukrzyca,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • choroby nowotworowe,
 • łuszczyca,
 • epilepsja,
 • ciąża i karmienie piersią.

Wolumetria twarzy Warszawa - czy jest bezpieczna?

Na bezpieczeństwo zabiegu wolumetrii wpływa przede wszystkim ścisłe przestrzeganie higieny, doświadczenie i kwalifikacje osoby wykonującej zabieg. Dlatego warto starannie wybrać miejsce, w którym skorzystasz z tej procedury. W naszej klinice dbamy o najwyższe standardy bezpieczeństwa. W Dr Skin Care wolumetria przeprowadzana jest w sterylnych warunkach przez wykwalifikowanych lekarzy.

 

Ważne jest też przestrzeganie zaleceń pozabiegowych - jeśli będziesz się do nich stosować, nie powinny pojawić się żadne powikłania. Warto wiedzieć też, że preparaty na bazie kwasu hialuronowego są zwykle doskonale tolerowane przez organizm ludzki. Prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych jest więc bardzo niskie.

Umów się na konsultację

DR SKIN CARE

Klinika medycyny estetycznej w Warszawie.
ZADZWOŃ
CENNIKPORADYKONTAKT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram