Odwiedź nasz profil na FacebookOdwiedź nasz profil na Instagram

06/12/2022

Wiotka skóra twarzy - jak ją ujędrnić?

Zmagasz się z takimi problemami, jak opadające policzki, utrata jędrności żuchwy, ogólne osłabienie kondycji skóry? To najczęściej efekty naturalnego procesu starzenia się skóry, wiotka skóra twarzy widoczna jest niekiedy już po 30. roku życia. Dobra wiadomość jednak jest taka, że mechanizmy te można częściowo cofnąć i spowolnić. Sprawdź, jak skutecznie ujędrnić wiotką skórę twarzy! 

Dlaczego skóra traci jędrność?

wiotka skóra twarzyZ biegiem lat w skórze zachodzą procesy starzenia się tkanek, które skutkują utratą części związków organicznych, nadających cerze optymalnej jędrności. Dotyczy to w szczególności kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Kolagen i elastyna to tzw. białka podporowe, które są wytwarzane przez komórki zwane fibroblastami. Włókna te pełnią niezwykle istotną rolę, która polega na utrzymywaniu prawidłowej struktury tkanek. Niestety, już w okolicach 25. roku życia ilość włókien podporowych w skórze stopniowo się zmniejsza. 

Degradacja ważnych białek strukturalnych powoduje w naturalny sposób utratę objętości i jędrności skóry. Wówczas zaczynają mocno uwidaczniać się zmarszczki oraz ubytki tkankowe. Rysy twarzy stają się mniej wyraźne, często dochodzi do zapadania się policzków. Tempo, z jakim zachodzą te procesy jest oczywiście odmienne, w zależności od indywidualnych uwarunkowań. 

Prędzej czy później jednak każda osoba doświadczy nieprzyjemnych skutków procesu starzenia. Poza utratą kolagenu i elastyny, niebagatelną rolę odgrywa też redukcja ilości kwasu hialuronowego. Jest to związek odpowiadający m.in. za utrzymanie wody w skórze. Wraz ze zmniejszeniem się jego zawartości, dochodzi więc do wysuszenia cery. Jest ona wtedy jeszcze bardziej podatna na opadanie, powstawanie zmarszczek i bruzd. 

Co pomoże na wiotką skórę twarzy?

Te wszystkie negatywne procesy można jednak zahamować. Jeśli chcesz zadbać o swoją skórę, zacznij od świadomej pielęgnacji i zdrowego trybu życia. Odpowiednio zbilansowana dieta, bogata w antyoksydanty, czyli m.in. świeże owoce i warzywa, jest kluczowa dla utrzymania skóry na długo w dobrej kondycji. Z kolei właściwa pielęgnacja polega przede wszystkim na dokładnym oczyszczaniu twarzy i jej nawilżaniu. Najlepiej sięgaj po kosmetyki, zawierające takie składniki, jak kwas hialuronowy, ceramidy, oleje roślinne, witamina E, czy koenzym Q10.

Dieta i odpowiednia pielęgnacja są bardzo istotne, ale nie zawsze wystarczające. Jeśli chcesz zasadniczo spowolnić proces starzenia i ujędrnić swoją skórę, sięgnij też po profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej. Warto w szczególności rozważyć metody pobudzające skórę do regeneracji, czyli tzw. stymulatory tkankowe. Działanie tych preparatów polega na intensywnym mobilizowaniu skóry do pracy, co nie jest możliwe do osiągnięcia za pomocą kosmetyków.

Jak ujędrnić skórę na twarzy?

Jeśli Twoja skóra traci jędrność i optymalną objętość, skorzystaj z innowacyjnego zabiegu Profhilo. Jest to stymulator tkankowy, zawierający idealnie czysty kwas hialuronowy. Daje on efekt podniesienia tkanek, czyli delikatnego liftingu, który zachodzi niemal bezinwazyjnie. Wystarczy tylko kilka ledwo wyczuwalnych nakłuć, przez które specjalista wprowadza preparat pod skórę. 

Profhilo od razu rozpoczyna swoje działanie, które polega na stymulowaniu fibroblastów do wytwarzania białek podporowych. Tworzy się więc nowy kolagen i elastyna, które odbudowują strukturę skóry. Procesy te zachodzą stopniowo, ale utrzymują się przez bardzo długi okres czasu - ok. 1-1,5 roku.

Dzięki Profhilo odzyskasz więc:

  • jędrność i sprężystość skóry,
  • odpowiednią objętość policzków,
  • optymalne nawilżenie cery,
  • efekt lekkiego liftingu twarzy.

Zastanawiasz się, czy to zabieg dla Ciebie? Skontaktuj się z nami i przyjdź do gabinetu Dr Skin Care w Warszawie! Podpowiemy Ci, czy Profhilo będzie odpowiednią metodą dla Ciebie, a w razie potrzeby zaproponujemy inne, równie skuteczne sposoby ujędrnienia Twojej skóry!

Umów się na konsultację

DR SKIN CARE

Klinika medycyny estetycznej w Warszawie.
ZADZWOŃ
CENNIKPORADYKONTAKT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram