Odwiedź nasz profil na FacebookOdwiedź nasz profil na Instagram

30/05/2023

Laseroterapia na trądzik - jak działa?

Trądzik jest jedną z najczęściej spotykanych chorób skóry - dotyka niemal 10% populacji. Nie jest tylko problemem okresu dojrzewania, coraz częściej bowiem występuje u osób dorosłych. Jeśli Ty też zmagasz się z tą przypadłością, wypróbuj laseroterapię, która daje doskonałe efekty w walce z trądzikiem! Ta nowoczesna technologia pomoże Ci skutecznie uporać się z problemem krost i zaskórników. Sprawdź, w jaki sposób działa laser w leczeniu trądziku.

Przyczyny trądziku pospolitego

Laseroterapia na trądzik - jak działaWarto odpowiedzieć sobie na pytanie, skąd właściwie bierze się trądzik, objawiający się powstawaniem grudek, krost i zaskórników. Jest to związane bowiem z kilkoma czynnikami, na które może zadziałać laseroterapia. Główną przyczyną powstawania zmian trądzikowych jest nadmierne wydzielanie sebum, czyli łoju skórnego z gruczołów łojowych. Substancja ta w naturalny sposób zabezpiecza skórę przed czynnikami zewnętrznymi i zapobiega jej wysuszeniu. Jednak pod wpływem niektórych procesów (np. zaburzeń hormonalnych) gruczoły łojowe zaczynają produkować jej zbyt wiele.

Do problemów z nadmierną ilością sebum dochodzi także keratynizacja naskórka i działalność bakterii. Zalegający na skórze zrogowaciały naskórek powoduje zatkanie ujść mieszków włosowych. Nagromadzone tam sebum nie może wydostać się na powierzchnię, a bakterie pod skórą zyskują dogodne warunki do rozwoju. W efekcie następuje stan zapalny, który uwidacznia się na powierzchni skóry w postaci grudki lub ropnej krostki.

Trądzik różowaty - skąd się bierze?

Zupełnie inne przyczyny ma trądzik różowaty, warto więc odróżnić go od trądziku pospolitego. Trądzik różowaty jest bowiem spowodowany przede wszystkim osłabieniem naczynek krwionośnych, które zaczynają pękać. Na twarzy tworzą się początkowo zaczerwienienia, a potem także grudki i krostki. Uważa się, że do głównych przyczyn powstawania trądziku różowatego należą: uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne i problemy z krążeniem. Trądzik różowaty może być też wywołany poprzez długotrwały stres, niektóre leki, czy reakcję organizmu na alergeny. 

Laser na trądzik - jak działa ta metoda?

Laseroterapia na trądzik pospolity

Trądzik często leczony jest za pomocą farmakoterapii, jednak nie zawsze wystarcza ona do skutecznego wyeliminowania objawów. Warto więc skorzystać też z innych metod, które są nawet bezpieczniejsze i nie niosą ze sobą dużego ryzyka skutków ubocznych. Jedną z nich jest laseroterapia, która jest z powodzeniem stosowana w trądziku o różnym stadium nasilenia i przebiegu.   

Laser Fotona jest doskonałym rozwiązaniem na trądzik, ponieważ działa na wielu płaszczyznach. Wiązki laserowe wyzwalają energię cieplną, która powoduje przegrzanie tkanek wierzchniej warstwy naskórka. Skutkuje to również degradacją bakterii, przyczyniających się do powstawania trądziku. Ponadto laser zamyka rozszerzone pory i zmniejsza nadmierne wydzielanie sebum. Zabieg ten skutkuje także regeneracją skóry, dzięki czemu zmniejszają się blizny potrądzikowe.

Laser na trądzik różowaty

Za pomocą laseroterapii można również z powodzeniem leczyć trądzik różowaty. Mimo, że problem ten ma nieco inne podłoże, odpowiednie dobranie sprzętu i parametrów zabiegu pozwala skutecznie się z nim uporać. Laser pomaga w leczeniu trądziku różowatego poprzez obkurczanie naczynek krwionośnych. Wiązka laserowa dociera bowiem do pękniętego naczynka, a potem powoduje jego degradację. Uszkodzone naczynka następnie są w fizjologiczny sposób usuwane z organizmu. Laserowe zamykanie naczynek powoduje więc znaczącą poprawę jakości skóry u osób z trądzikiem różowatym.

Laser frakcyjny na trądzik - efekty

Zabiegi laserowe przynoszą doskonałe efekty w leczeniu różnych rodzajów trądziku. Po laseroterapii zmniejszają się stany zapalne, a skóra jest odnowiona, wygładzona i promienna. Warto jednak korzystać z tego typu zabiegów jedynie w sprawdzonych klinikach. Renomowane gabinety medycyny estetycznej, takie jak Dr Skin Care, wykorzystują bowiem wysokiej klasy sprzęt i stosują rygorystyczne zasady sanitarne. Dlatego jeśli chcesz uporać się z trądzikiem za pomocą laseroterapii, najlepiej odwiedź naszą klinikę - Twoja skóra Ci za to podziękuje!

Umów się na konsultację

DR SKIN CARE

Klinika medycyny estetycznej w Warszawie.
ZADZWOŃ
CENNIKPORADYKONTAKT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram