Odwiedź nasz profil na FacebookOdwiedź nasz profil na Instagram

24/05/2023

Jaki peeling twarzy wybrać?

Peeling nie należy do zabiegów inwazyjnych, a potrafi przynieść zaskakujące rezultaty. Wiele jednak zależy od tego, jaką metodę wybierzesz. Najpopularniejsze rodzaje peelingów niekoniecznie są najlepsze. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, wybierając peeling do twarzy!

Dlaczego warto wykonywać peeling?

Codzienne oczyszczanie twarzy za pomocą płynu do demakijażu i żelu do mycia to podstawa pielęgnacji. W ten sposób jednak usuwasz z twarzy tylko powierzchowne zanieczyszczenia. Co pewien czas warto oczyścić skórę niego głębiej, aby pozbyć się nadmiaru sebum i zrogowaciałego naskórka. Jest to szczególnie istotne dla osób, które zmagają się ze zmianami trądzikowymi, ale nie tylko.

Peeling pomaga również uporać się z przebarwieniami i pobudza skórę do regeneracji. Jeśli sięgniesz po odpowiednią substancję aktywną, możesz nawet wygładzić zmarszczki i ujędrnić swoją cerę. Ważne jest jednak dobranie odpowiedniej metody peelingu do rodzaju problemu i typu skóry.

Peeling w domu - jaki wybrać?

Jaki peeling twarzy wybrać?Powszechnie wykorzystywaną formą peelingów nadal są peelingi ziarniste, bazujące np. na cukrze trzcinowym. Warto jednak wiedzieć, że działają one głównie w powierzchownej warstwie skóry, nie dadzą więc spektakularnych rezultatów. Większą skuteczność wykazują peelingi enzymatyczne, które działają łagodnie, ale jednocześnie efektywnie oczyszczają skórę. Pomagają zmniejszyć widoczność porów, zredukować zaskórniki i nadać skórze promiennego wyglądu.

Jeśli chcesz podziałać nieco mocniej na skórę, zwróć uwagę na peelingi kwasowe. W domowej pielęgnacji warto jednak wprowadzać je ostrożnie, gdyż niektóre z nich mogą wywołać podrażnienia. Dlatego zalecane jest rozpoczynanie od jak najniższego stężenia (rzędu kilku procent), uważnie obserwując reakcję skóry.

Dobór kwasu powinien być podyktowany rodzajem cery i celem, jaki chcesz osiągnąć. Jeśli np. masz cerę wrażliwą, zacznij od kwasu migdałowego. Działa on w wyższych warstwach skóry, ale systematycznie stosowany pomoże wygładzić cerę i wyrównać jej koloryt. Doskonale sprawdzi się więc też w przypadku skóry z przebarwieniami. 

Nieco bardziej intensywnie działa kwas glikolowy, który jest polecany m.in. do cery dojrzałej. Wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe, a także wspomaga regenerację skóry. Pomaga również zmniejszyć produkcję sebum, dzięki czemu jest ceniony przez osoby z cerą tłustą. Kwas pirogronowy z kolei zmniejsza rozszerzone pory i ujędrnia skórę. Ma też właściwości antybakteryjne, dzięki czemu zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych.

Peeling laserowy - na czym polega?

Najnowocześniejszą metodą złuszczania skóry jest peeling laserowy. Zabieg ten polega na oddziaływaniu wiązki lasera na skórę, dzięki czemu ulega ona eksfoliacji. Peeling laserowy może być przeprowadzony na różnych poziomach, w zależności od stanu skóry i efektu, jaki chcemy osiągnąć. 

Przewidywanymi rezultatami peelingu laserowego są:

  • spłycenie zmarszczek,
  • redukcja przebarwień,
  • rozjaśnienie cery,
  • ujędrnienie skóry,
  • zmniejszenie widoczności blizn,
  • ogólna poprawa kondycji skóry.

Peeling laserowy polecany jest osobom, które zauważają u siebie pierwsze oznaki starzenia, takie jak zmarszczki, czy plamy pigmentacyjne. Kolejnymi wskazaniami są: wiotkość skóry, blizny potrądzikowe, czy nadmiernie rozszerzone pory. Warto również wykonać ten zabieg, aby opóźnić procesy starzenia i zregenerować swoją skórę.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o peelingu laserowym, skontaktuj się z nami! W Dr Skin Care udzielimy Ci szczegółowych informacji i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Umów się na konsultację

DR SKIN CARE

Klinika medycyny estetycznej w Warszawie.
ZADZWOŃ
CENNIKPORADYKONTAKT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram