Odwiedź nasz profil na FacebookOdwiedź nasz profil na Instagram

13/03/2023

Jak usunąć chomiki na twarzy?

Chomikami żartobliwie bywają określane opadające w dół policzki. Tworzą one pewnego rodzaju „worki” po obu stronach twarzy, które nie wyglądają zbyt estetycznie. Jak pozbyć się takich niechcianych „chomików”? Chodzi o jeden kluczowy element, który należy dostarczyć swojej skórze. 

Jak powstają chomiki na twarzy? 

jak usunąć chomiki na twarzyW młodości skóra jest jędrna i sprężysta, dzięki czemu wszystkie tkanki utrzymują się na swoim miejscu. U wielu osób w mocno dojrzałym wieku można jednak zauważyć opadanie skóry. Czym to jest spowodowane? Wszystkiemu winna jest utrata cennych białek w skórze, takich jak kolagen i elastyna, które utrzymują właściwą strukturę tkanek. 

Białka te wytwarzane są przez fibroblasty, czyli komórki tkanki łącznej właściwej. Szczególnie ważny jest kolagen, bo stanowi on główny składnik macierzy pozakomórkowej. Redukcja włókien kolagenowych i elastynowych pociąga za sobą widoczne zmiany w skórze. Twarz łatwiej poddaje się sile grawitacji i dlatego pojawiają się zwiotczenia. 

Co pomoże na opadające policzki? 

Jak już wspomniano, główną odpowiedzialność za spadek jędrności skóry ponosi częściowa utrata kolagenu. Substancji tej nie da się skutecznie dostarczyć w postaci kremów - kolagen ma zbyt dużą cząsteczkę, aby mógł przeniknąć w głąb skóry. Można jednak stymulować produkcję kolagenu preparatami podawanymi w gabinetach medycyny estetycznej. 

Skuteczną metodą na zniwelowanie chomików i uniesienie skóry na twarzy jest zabieg Profhilo. W kuracji tej stosujemy preparat, który powstał na bazie kwasu hialuronowego. Kwas ten został jednak opracowany specjalną techniką i ustabilizowany termicznie. Jego głównym celem jest regeneracja skóry i lekki efekt liftingu. Daje on doskonałe rezultaty w postaci zwiększenia jędrności oraz elastyczności skóry. 

Jak zlikwidować chomiki na twarzy? 

Kuracja zawsze powinna być odpowiednio dopasowana do pacjenta lub pacjentki. Dlatego w klinice Dr Skin Care masz do dyspozycji różne metody. Na efekt chomików dobrze działa również osocze bogatopłytkowe, które bardzo intensywnie stymuluje naturalne procesy naprawcze. W tym zabiegu substancją aktywną jest osocze, uzyskane z krwi osoby poddanej zabiegowi. 

W osoczu znajdują się płytki krwi, a w nich czynniki wzrostu. Po wstrzyknięciu ich pod skórę, rozpoczynają one mechanizmy regeneracyjne. Dzięki temu fibroblasty zostają zmobilizowane do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Co za tym idzie, tkanki stają się lepiej napięte, znika problem wiotkiej skóry i chomików na twarzy.

W wielu przypadkach dobrze jest połączyć kilka metod terapii. Zgłoś się do naszej kliniki, aby zasięgnąć opinii specjalisty i dobrać najlepszy zabieg dla siebie!

Umów się na konsultację

DR SKIN CARE

Klinika medycyny estetycznej w Warszawie.
ZADZWOŃ
CENNIKPORADYKONTAKT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram