Odwiedź nasz profil na FacebookOdwiedź nasz profil na Instagram

17/04/2023

Intensywne pocenie się dłoni - jak sobie z tym poradzić?

Ciągłe pocenie się dłoni bardzo utrudnia codzienne funkcjonowanie. Może być krępujące w kontaktach z innymi ludźmi i bardzo niekomfortowe. Dla wielu osób jest przyczyną kompleksów i niepewności. Nie wiesz, jak sobie poradzić z nadmiernym poceniem się rąk? Podpowiemy Ci, co może być przyczyną silnej potliwości dłoni i jak skutecznie pozbyć się tego problemu!

Czemu dłonie cały czas się pocą?

nadpotliwość żoliborzGruczoły potowe pełnią przede wszystkim funkcję termoregulacyjną. Naturalne więc jest to, że gdy jest Ci gorąco, trenujesz lub masz podwyższoną temperaturę, pocisz się. Kiedy jednak pot pojawia się bez wyraźnego powodu, Twoje dłonie praktycznie ciągle są wilgotne, mamy do czynienia z nadpotliwością. 

Zbyt mocne pocenie się dłoni może być związane z chorobą, np. cukrzycą lub nadczynnością tarczycy. Warto więc udać się do lekarza i przeprowadzić stosowne badania, aby wykluczyć te możliwości. Bardzo często jednak potliwość nie ma podłoża chorobowego. Jest to więc kwestia genetyczna lub po prostu indywidualnych uwarunkowań. Nie oznacza to jednak, że nic nie da się zrobić. Z nadpotliwością dłoni można radzić sobie na wiele sposobów. 

Potliwość dłoni - domowe sposoby

Internet pełen jest „złotych rad” dotyczącego tego, jak poradzić sobie z nadpotliwością. Niektóre z nich wykazują pewną skuteczność, inne niekoniecznie warto stosować. Polecane są np. napary z szałwi, czy kory dębu lub maseczki na dłonie z miodu i octu. To jednak dość kłopotliwe metody i nie u każdej osoby się sprawdzą. Na rynku dostępne są też specjalne antyperspiranty w formie kremów lub sprayów. Sposoby te jednak nie zawsze są skuteczne, a ponadto ich stosowanie bywa uciążliwe. Lepiej więc sięgnąć po efektywniejsze metody, udając się do specjalisty.

Jak skutecznie zmniejszyć potliwość dłoni?

Jeśli chcesz szybko i efektywnie ograniczyć pocenie się swoich dłoni, dobrym rozwiązaniem jest zabieg: botoks na nadpotliwość dłoni. Ten preparat ma udowodnioną skuteczność w leczeniu nadpotliwości i u wielu osób sprawdza się znacznie lepiej niż stosowanie antyperspirantów. Wystarczy tylko kilka nakłuć, aby na wiele miesięcy nie martwić się nadpotliwością. 

Dlaczego neurotoksyna jest tak skuteczna? Wszystko sprowadza się do jednego prostego aspektu: niedopuszczenia do przesyłania sygnałów nerwowych do gruczołów potowych. Toksyna botulinowa hamuje wydzielanie neuroprzekaźnika, który odpowiada za pobudzenie gruczołów do produkcji potu. Co za tym idzie, gruczoły nie otrzymują sygnału mobilizującego je do pracy. W efekcie w wybranych obszarach pot nie jest już produkowany. 

Chcesz zmniejszyć potliwość dłoni? Odwiedź Dr Skin Care!

W klinice Dr Skin Care w Warszawie wykonujemy zabiegi toksyną botulinową m.in. na potliwość rąk. Możesz więc odwiedzić nasz gabinet, a my dokładnie zbadamy Twój problem i zastosujemy skuteczną terapię. Poinformujemy Cię też o wszystkich istotnych aspektach zabiegu, które musisz znać. 

Dlaczego warto przyjść do naszej kliniki? Zabiegi w Dr Skin Care wykonywane są przez wykwalifikowanych lekarzy i zawsze maksymalnie dbamy o bezpieczeństwo pacjentów. Wszystkie stosowane przez nas preparaty są sprawdzone i mają odpowiednie atesty. Nie musisz więc obawiać się niespodziewanych skutków ubocznych. Zadzwoń do nas lub napisz i umów się na pierwszą wizytę!

Umów się na konsultację

DR SKIN CARE

Klinika medycyny estetycznej w Warszawie.
ZADZWOŃ
CENNIKPORADYKONTAKT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram