Odwiedź nasz profil na FacebookOdwiedź nasz profil na Instagram

07/02/2023

Czym są zabiegi anti-aging?

Wiele słyszy się o tym, że medycyna estetyczna w ostatnim czasie podąża przede wszystkim w kierunku anti-aging. Co jednak dokładnie oznacza ten termin i jakie zabiegi kryją się pod tą nazwą? Wyjaśniamy, na czym polega medycyna anti-aging i kto powinien z niej skorzystać!

Czym jest medycyna anti-aging? 

anti-agingPojęcie „anti-aging” można przetłumaczyć jako „przeciwstarzeniowy”. Oznacza ono więc wszelkie działania, ukierunkowane na opóźnienie procesów starzenia. W zakres medycyny anti-aging wchodzą więc przede wszystkim zabiegi, które stymulują naturalne mechanizmy naprawcze skóry. 

Do kuracji tego typu należą więc m.in. różne rodzaje mezoterapii, zabiegi autologiczne i terapie z wykorzystaniem preparatów. Klasyczne wypełniacze nie mieszczą się w tej kategorii, ponieważ nie dają one porównywalnego efektu stymulacji skóry do odnowy. A to właśnie intensywne pobudzenie fizjologicznych procesów regeneracyjnych jest głównym celem medycyny anti-aging. 

Jakie są efekty zabiegów anti-aging? 

Większość terapii z zakresu anti-aging nie daje natychmiastowego efektu, ale działa długofalowo. Dzieje się tak dlatego, że po zabiegu fibroblasty zaczynają produkować nowy kolagen i elastynę. Ten proces musi trochę potrwać - przebudowa włókien kolagenowych zajmuje od kilku tygodni nawet do kilku miesięcy. 

Jednak na efekty opłaca się poczekać, aby zobaczyć bardziej jędrną i gładką skórę. Konkretne rezultaty zależne są jednak od rodzaju zabiegu, liczby powtórzeń oraz stanu cery. U jednej osoby dobre efekty mogą nastąpić już po 2-3 zabiegach, ale inna pacjentka może potrzebować nawet 6-7 sesji. 

Zabiegi anti-aging w klinice Dr Skin Care 

W naszej klinice posiadamy szeroką ofertę zabiegów z dziedziny anti-aging. Wśród nich jest mezoterapia mikroigłowa, która polega na wykonywaniu mikronakłuć w skórze. Zabieg ten połączony jest z wprowadzeniem substancji aktywnych, dopasowanych ściśle do potrzeb pacjenta. Mikrouszkodzenia powodują kontrolowany stan zapalny, który wyzwala w skórze kaskadę reakcji naprawczych. Efektem jest więc ujędrnienie, nawilżenie i odżywienie tkanek. 

Kolejnym zabiegiem przeciwstarzeniowym, jaki wykonujemy w Dr Skin Care, jest terapia osoczem bogatopłytkowym. Jest to zabieg autologiczny, czyli oparty na materiale pobranym od pacjenta. W tym przypadku pobieramy niewielką ilość krwi, najczęściej ze zgięcia łokciowego. Następnie odwirowujemy krew, aby uzyskać preparat bogaty w czynniki wzrostu. Wstrzyknięcie go bezpośrednio w skórę twarzy rozpoczyna proces tworzenia nowych włókien kolagenowych. Zabieg ten pomaga wygładzić zmarszczki i ujędrnić wiotką skórę. 

Dla kogo są zabiegi anti-aging? 

Zabiegi anti-aging przeznaczone są dla osób, które chcą opóźnić procesy starzenia, ale zależy im na naturalnym rezultacie. Jeśli chcesz wygładzić i ujędrnić skórę lub pozbyć się przebarwień - jest to dobre rozwiązanie dla Ciebie! Zgłoś się do nas, a pomożemy Ci wybrać najlepszą dla Ciebie kurację.

Umów się na konsultację

DR SKIN CARE

Klinika medycyny estetycznej w Warszawie.
ZADZWOŃ
CENNIKPORADYKONTAKT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram