Odwiedź nasz profil na FacebookOdwiedź nasz profil na Instagram

27/06/2023

Czy mezoterapię igłową można wykonać w domu?

Mezoterapia igłowa służy ujędrnieniu i dogłębnemu odżywieniu skóry. Jednak do jego wykonania wymagane jest stosowanie się do rygorystycznych zasad, gwarantujących bezpieczeństwo. Mezoterapia igłowa nie powinna być więc wykonywana przez osoby bez odpowiednich kwalifikacji. Dowiedz się, jakie warunki muszą być spełnione, aby zabieg mezoterapii igłowej był bezpieczny!

Czym jest mezoterapia igłowa?

Czy mezoterapię igłową można wykonać w domuMezoterapia to zabieg pozwalający na głębsze wnikanie substancji aktywnych w skórę. Może ona być wykonana w sposób bezinwazyjny (bez uszkadzania naskórka) lub za pomocą nakłuwania. Mezoterapia igłowa umożliwia precyzyjne dostarczenie składników czynnych w konkretne miejsca, a także wykazuje silniejsze działanie. Dlatego cieszy się bardzo dużą popularnością wśród klientek i klientów gabinetów medycyny estetycznej.

W mezoterapii igłowej stosowane są rozmaite preparaty, które można dostosować indywidualnie, w zależności od problemu. Mezoterapia igłowa może spowolnić też procesy starzenia się skóry, nawilżyć ją i dogłębnie odżywić. 

Kiedy można wykonać mezoterapię igłową?

Aplikacja substancji aktywnych za pomocą nakłuwania skóry jest bardzo kuracją, na którą decyduje się wiele osób. Jednak mezoterapia igłowa powinna być wykonywana zawsze pod okiem doświadczonego specjalisty. Zabieg ten wiąże się bowiem z naruszeniem ciągłości naskórka, więc do jego bezpieczeństwa wymagana jest idealna sterylność. Warunki takie można zachować jedynie w profesjonalnych gabinetach, takich jak klinika medycyny estetycznej Dr Skin Care.

Ponadto, warto pamiętać, że zabieg mezoterapii nie dla każdego będzie dobrym rozwiązaniem. Przeciwwskazaniem do mezoterapii igłowej są m.in. aktywne stany zapalne skóry, uczulenie na składniki czynne preparatu, czy stosowanie leków rozrzedzających krew. Dlatego przeprowadzenie zabiegu powinno być w każdym przypadku poprzedzone konsultacją z lekarzem, który potwierdzi możliwość wykonania terapii. 

Mezoterapia igłowa w domu - czy to dobry pomysł?

Ze względu na rosnące zainteresowanie mezoterapią, na rynku w ostatnim czasie pojawiło się wiele urządzeń do domowego użytku. Ich producenci zapewniają o bezpieczeństwie takiego zabiegu, podkreślając również oszczędność czasu i pieniędzy. Jednak stosowanie urządzeń do nakłuwania skóry przez osoby niedoświadczone obarczone jest bardzo dużym ryzykiem. Mogą pojawić się powikłania, takie jak infekcje, czy silne reakcje alergiczne. Mezoterapii igłowej nie powinno się więc wykonywać samodzielnie w domu. W warunkach domowych nie jest możliwe zapewnienie takiego stopnia higieny, jaka jest niezbędna w tym zabiegu. Gdyby wystąpiły silne skutki uboczne, nie ma też możliwości podjęcia szybko właściwych działań. 

W profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy posiadają ogromne doświadczenie. Dlatego potrafią oni odpowiednio dobrać preparaty, a także odpowiednio zareagować w razie wystąpienia niepożądanych reakcji. Dzięki temu masz pewność, że wszystkie zabiegi są wykonywane w sposób maksymalnie bezpieczny, a także skuteczny. 

Mezoterapia igłowa - tylko w Dr Skin Care!

Zastanawiasz się nad wykonaniem zabiegu mezoterapii igłowej? Najlepiej zgłoś się do nas - specjaliści w naszej klinice pomogą Ci dobrać odpowiedni preparat do Twoich potrzeb. Zadbamy też o Twoje bezpieczeństwo oraz zadowolenie z efektów terapii. Po zabiegu otrzymasz od nas szczegółowe informacje dotyczące tego, w jaki sposób dbać o swoją skórę. Po zabiegu z użyciem nakłuwania ważna jest bowiem odpowiednia regeneracja skóry, musisz więc wiedzieć, jakich zasad przestrzegać.

Umów się na konsultację

DR SKIN CARE

Klinika medycyny estetycznej w Warszawie.
ZADZWOŃ
CENNIKPORADYKONTAKT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram